پنج‌شنبه 14th ژوئن 2012 , ساعت: 10:06کد مطلب : 12580 نسخه قابل چاپ
فراخوان فوری انجمن جهانی قلم:

نسبت به بازداشت منیژه عراقی و فریبرز رئیس دانا اعتراض کنید

انجمن جهانی قلم با انتشار بیانیه‌ای از همگان خواست تا به بازداشت نویسندگان منیژه نجم عراقی و فریبرز رئیس‌دانا، دو عضو کانون نویسندگان ایران اعتراض کنند. انجمن جهانی قلم دستگیری و زندانی شدن این دو نویسنده را ناقض ماده ۱۹ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی که ایران امضا کرده است، می‌داند.

کمیته نویسندگان در بندِ «انجمن جهانی قلم» بدین وسیله به دستگیری منیژه نجم عراقی، مترجم و فعال حقوق زنان، و فریبرز رییس دانا، اقتصاددان و نویسنده اعتراض می کند. این دو نفر به ترتیب در تاریخ های ۳ جون ۲۰۱۲ و ۲۱ مه ۲۰۱۲ برای گذراندن یک سال محکومیت زندان به خاطر عضویت در کانون نویسندگان ایران دستگیر شده اند. انجمن بین المللی قلم دستگیری و زندانی شدن این دو نویسنده را ناقض ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی که ایران امضا کرده است، می داند و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط آنهاست

انجمن جهانی قلم از همگان می خواهد با نوشتن نامه هایی به آیت الله خامنه ای، رهبر، آِیت الله صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه، و ارسال رونوشت به احمدی نژاد، ریاست جمهوری:

به بازداشت نویسندگان منیژه نجم عراقی و فریبرز رییس دانا به خاطر عضویت آنها در کانون نویسندگان ایران اعتراض کنند

خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها بر اساس ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی که ایران امضا کرده است، بشوند

خواهان تضمین دسترسی کامل آنها به خانواده، وکیل و رسیدگی پزشکی در تمام مدت بازداشت شوند


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.