دوشنبه ۱۸ام تیر ۱۳۹۷ , ساعت: ۱۱:۰۴کد مطلب : 108474 نسخه قابل چاپ

نرگس محمدی پس از عمل جراحی به زندان بازگردانده شد

نرگس محمدی که اینک دوران محکومیت خود را در زندان می‌گذراند، روز پنج‌شنبه پس از عمل جراحی به زندان بازگردانده شد.

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر از شب روز نهم تیر ۹۷ با درد شدید سنگ کلیه و مشکل کیسه صفرا مواجه شده بود که در نهایت روز چهارشنبه تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفت.

انتقال سریع خانم محمدی پس از عمل جراحی به زندان در حالی صورت گرفته است که پیش از این روند بستری کردن او در بیمارستان و ادامه درمانش به‎دلیل عدم هماهنگی دادستانی در زندان اوین تا روز نهم تیر ۱۳۹۷ تحقق نیافته بود.

درخواست برای بستری شدن نرگس محمدی در بیمارستان پس از بارها مراجعه وکیل و پیگیری خانواده او با موافقت بهداری در روز ۵ فروردین ۹۷ بوده است.

نرگس‌ محمدی در روز ۲۵ خرداد ۹۵ سونوگرافی از صفرا انجام داده بود که نشان از وجود سنگ کلیه و صفرا داشت. مجدداً او در ۱۰ مهر ۹۵ توسط دکتر زحمتکش، تست MRCP را انجام داد که ضمن آن دستور بستری اورژانسی برای عمل کیسه صفرا دو بار توسط پزشک متخصص صورت گرفت؛ اولین بار در بهمن ۹۵ و دومین بار در فروردین ۹۶. هیچ یک از این دو مورد توسط دادستانی تایید نشده است.

در مدت بستری بودن خانم محمدی، تذکر داده شده بود که ملاقات با او ممنوع است. همچنین به این زندانی بیمار اجازه تماس تلفنی با خانواده داده نشد. این در حالی است که پدر و مادر خانم محمدی بیمار بوده و امکان سفر به تهران و ملاقات با فرزند خود را نداشتند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.