چهارشنبه ۲۵ام اردیبهشت ۱۳۹۸ , ساعت: ۰۹:۰۲کد مطلب : 112517 نسخه قابل چاپ

نرگس محمدی برای عمل جراحی از زندان به بیمارستان منتقل شد

خانواده نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، می‌گوید که او از زندان اوین «تحت‌الحفظ به بیمارستان منتقل شده است».

تقی رحمانی، همسر خانم محمدی، روز سه‌شنبه در صفحه توئیتر خود این خبر را اعلام کرد و نوشت که نرگس محمدی «طبق نظر پزشکان متخصص ریه و زنان» از سال گذشته باید تحت عمل جراحی برای خارج کردن رحم قرار می‌گرفت.

نرگس محمدی که از سال گذشته طبق نظر پزشکان متخصص ریه و زنان میبایست تحت عمل جراحی هیسترکتومی(خارج کردن رحم) قرار می گرفت و خانواده و وکلا درخواست مرخصی استعلاجی جهت انجام عمل جراحی را داده بودند.

به گزارش رادیو فردا پیش از این وکیل مدافع نرگس محمدی تاکید کرده بود که موکل او بر اساس نظر پزشکان متخصص باید هر چه سریع‌تر تحت عمل جراحی رحم قرار بگیرد.

نرگس محمدی به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام»، «تبلیغ علیه نظام» و به راه انداختن کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) در مجموع به ۱۶ سال زندان محکوم شده است.

در این میان سنگین‌ترین حکم وی ١٠ سال زندان در ارتباط با کمپین لگام است که طبق قانون مجازات اسلامی بیشترین حکم باید اجرا شود و نه مجموع احکام.

وکیل خانم محمدی می‌گوید که موکل او حدود هفت سال از ۱۰ سال محکومیت خود را گذرانده و باید مشمول آزادی مشروط شود.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.