شنبه ۲ام اردیبهشت ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۶:۰۲کد مطلب : 6531 نسخه قابل چاپ
پرونده سازی فارس علیه نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر

نرگس محمدی بازداشت شد

نرگس محمدی فعال ملی-مذهبی و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر صبح امروز به اداره اطلاعات زنجان فراخوانده شده و تا لحظه تنظیم این خبر به منزل خود بازنگشته است.

به گزارش سایت ملی-مذهبی نرگس محمدی که شش سال حبس وی از سوی دادگاه تجدید نظر تایید شده است بارها بر قانونی بودن فعالیت های خود در حوزه حقوق بشر تاکید کرده و این حکم زندان را غیر قانونی دانسته است.

درست چند ساعت بعد از انتقال خانم محمدی به اداره اطلاعات زنجان، سایت های امنیتی فارس نیوز و بولتن نیوز که وابسته به اداره اطلاعات سپاه هستند با درج خبری جهت دار و تامل برانگیز از اجرای حکم شش سال زندان نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر خبر دادند.  خبرگزاری امنیتی فارس با درج این خبر گزارش داد:«با حکم دادیار اجرای احکام دادسرای اوین نرگس محمدی جهت گذراندن دوران محکومیت امروز برای اجرای حکم فراخوانده شد.»

فارس در خبر خود به خروج اجباری  تقی رحمانی عضو شورای فعالان ملی-مذهبی از ایران و اقامت وی در پاریس نیز اشاره کرده است.

این خبرگزاری که با نیروهای امنیتی تماس مستقیم دارد و  در بسیاری از مواقع نقش پرونده سازی برای فعالان سیاسی و حقوق بشری ایران را بر عهده دارد در ادامه خبر خود با ادعایی مضحک مدعی شده:« نرگس محمدی قبلا مقادیر معتنابهی سهام و اوراق مشارکت خریداری کرده بود که اخیرا در حال فروش آنها و تبدیل کردن سهام به ارزهای خارجی بوده است تا به خارج از کشور منتقل نماید.»

با توجه به شناخت فعالان سیاسی و حقوق بشری ایران از سلامت نفس تقی رحمانی و نرگس محمدی این پرونده سازی فارس به احتمال فراوان از پروژه امنیتی علیه نرگس محمدی خبر می دهد. این در حالی است که تقی رحمانی به دلیل رفت و آمدهای پیاپی به زندان و محرومیت از شغل و نرگس محمدی به دلیل اخراج از محل کار خود مدت ها به عنوان مستاجر زندگی خود را می گذرانده اند.

لازم به ذکر است تقی رحمانی همسر نرگس محمدی نزدیک به ۱۵ سال از عمر ۵۲ ساله خود را در زندان های جمهوری اسلامی  گذرانده است و تا کنون در برابر فشارها و تهدید ها و زندان های جمهوری اسلامی تسلیم نشده است. نرگس محمدی به رغم خروج تقی رحمانی از کشور ترجیح داد برای دفاع از آرمان های حقوق بشری در ایران بماند. وی از رفتن به خارج از کشور منصرف شد و اقامت وی در زنجان نیز تحت فشار وزارت اطلاعات و به نوعی تبعید اجباری بوده است. محمدی در زندان سال ۱۳۸۹ به بیماری ناشناخته ای مبتلا شد که به صورت ناخودآگاه بخشی از بدن وی از حرکت باز می ایستاد. وی صاحب دو فرزند دوقلو ی ۶ ساله به نام های علی و کیانا است که در حال حاضر باید به دلیل فشارهای امنیتی زندگی بدون حضور پدر و مادر را تجربه کنند.

اخبار تکمیلی در مورد تداوم بازداشت نرگس محمدی به اطلاع هموطنان گرامی خواهد رسید.

 


 1. لعنت بر مخالفان راه ازادی

 2. محبوب

  دژخیم ! مانمی گوییم عدالت پیشه کن میگوییم کمتر ظلم کن !!!!
  نرگس جان برایت آرزوی صبر داریم

 3. محمد

  طفلان مسلم ما به دست چه کسی سپرده شده اند

 4. امیرحسین

  پدرشون چرا از ایران رفته که بچه هاش به امون خدا رها بشن؟! خب بچه هاشم میبرد! یعنی از این به بعد هرکس بچه داشت و کاری کرد که مخالف قوانین کشوره نباید بره زندان آره؟! بعد این از کجای حضرات دراومده؟!

 5. جای بسیار تاسف است که نیروهای ملی – مذهبی پس از ۳۰ سال حکومت دینی، بجای جدا نمودن دین از سیاست همچنان سخن از آشتی دین و دموکراسی بمیان میآورند و از احساسات مذهبی مردم برای دستیابی به قدرت سیاسی سوء استفاده مینمایند.

  آقای تقی رحمانی در فرانسه به آیت الله بی بی سی در مورد دستگیری همسرشان در ایران میفرمایند “این جایزه‌ای است که آقایان به فعالان حقوق بشری و دموکراسی‌خواهی می‌دهند که می خواهند بین ایران و حقوق بشر و بین دموکراسی و مذهب آشتی برقرار کنند.”

  آقای تقی رحمانی؛ ما بیشتر از دستگیری خانم شما، برای شما متاسفیم که تلاش میکنید بین دین و دموکراسی آشتی برقرار کنید..

  اگر شما دست از سر دین مردم بردارید و آنرا بازیچه سیاست نکنید، اگر شما بجای حکومت دینی از سکولاریزم حمایت کنید، اگر شما بپذیرید که دینتان را در امور سیاسی دخالت ندهید؛ آنگاه نه همسر شما و نه هزاران زندانی سیاسی دیگر در حکومت دینی حاکم بر ایران وجود نخواهند داشت.

  ملی مذهبیون تلاش دارند تا با مظلوم نمایی، حمایت خارجی و سوء استفاده از دین مردم؛ جمهوری اسلامی را حفظ نمایند و ایران را فدای تز سیاسی ورشکسته ای نمایند که میخواهد دین را با دموکراسی آشتی دهد. ملی مذهبیون با دخالت دادن دین در امور سیاسی خود و دیگران را به این حال و روز انداخته اند.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.