جمعه ۱۵ام آذر ۱۳۹۲ , ساعت: ۰۳:۰۹کد مطلب : 56084 نسخه قابل چاپ
کامران دانشجو:

نباید اجازه نفوذ عوامل فتنه در دانشگاه‌ها را داد

کامران دانشجو٬ وزیر علوم دولت دهم با انتقاد از عملکرد وزارت علوم دولت محمد خاتمی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای دولت روحانی گفته به «هیچ قیمتی» نباید اجازه «نفوذ عوامل فتنه» در دانشگاه‌ها را داد.

به گزارش دیگربان آقای دانشجو که روز جمعه (۱۵ آبان) در خطبه‌های پیش از نماز جمعه تهران سخن می‌گفت٬ از اینکه دانشگاه‌های ایران «مقلد غرب» هستند٬ ابراز تاسف کرده است.

وی به صراحت گفته که نباید اجازه نفوذ «اهالی فتنه» در دانشگاه‌ها را داد٬ چرا که «فتنه استعداد آن را دارد که دانشجوی بسیجی و ملت حزب اللهی را پای میز محاکمه بکشاند.»

دانشجو همچنین با انتقاد از عملکرد وزارت علوم دولت‌ خاتمی ادعا کرده است: «در دوره اصلاحات سعی شد تا دانشگاه و جنبش دانشجویی در تقابل با نظام نشان داده شود.»

وزیر علوم دولت دهم در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تفاهم‌نامه ژنو گفته که «این چه تفاهمی است که هر دو طرف آمریکایی و ایرانی تفسیر و برداشت خودشان را از آن دارند؟»

دانشجو اضافه کرده است: «پولی که می‌خواهند به ما بدهند، سانتریفیوژ‌ها و نفت از داشته‌های ملت خودمان است، چرا باید همه را روی میز مذاکره بگذاریم؟»

منظور وی «آزاد سازی» هشت میلیارد دلار از پول‌های ایران است که به گفته سخنگوی دولت یازدهم در پی تفاهم‌نامه ژنو طی شش ماه وارد کشور خواهد شد.

تفاهم‌نامه ژنو و گزارش ۱۰۰ روزه حسن روحانی در دو هفته گذشته محور اصلی انتقاد‌ها و اعتراض‌های محافظه‌کاران تندرو را به خود اختصاص داده‌اند.

این دسته از محافظه‌کاران که از عملکرد رضا فرجی‌دانا٬ وزیر علوم دولت یازدهم خشمگین هستند نیز برای سخنرانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران از وی دعوت به عمل نیاورده‌اند.

خاطرنشان می شود دانشجو  در دوران وزارت خود بسیاری از فعالان دانشجویی و اساتید مطرح را  کشور را به بهانه های مختلف اخراج و بازنشسته کرد و از سویی فضایی به شدت امنیتی را بر دانشگاه حاکم کرد.


حوزه :
برچسب ها :
 1. احمد

  نماز جمعه ای که یک روز طالقانی با یک میلیون نفتر میخواندحالا فقط زمین چمن را با بسجی ها .سربازان وطیفه سپاه پرمیکند واینها بنام مردم ایرانسخن میگویند

 2. ناظر

  راست میگوید ، دانشگاه را باید داد دست برادران داشجو و دکتر الله کرم کثر الله امثالهم . ایت الله قرائتی هم برای ریاست دانشگاه تهران پیشنهاد میشود .

 3. ناشناس

  ایشان باید هم نگران محاکمه دوستان خود باشند. آقای دانشجو بسیار خوب فهمیدند. و شدیدا نگران عملکرد غیر قانونی مدیران منتسب خود هستند. زیر در همین مدت کم مشخص شده که ایشان در زمینه بورس و جذب اعضای هیئت علمی به غیر از رابطه هیچ معیار دیگری نداشته اند. روایط شخصی، حرف شنوی، ارتباطات خانوادگی معیارهای ارتقاء، انتخاب بورسیه و جذب عضو هیئت علمی بوده است.

 4. امیر

  نماز جمعه شده پاتوق حرف مفت زنهای حکومتی که از قضا اکثریت مردم چشم دیدنشون رو ندارند! یک جمله وسط این همه حرفی که میزنند باعث یه شک کوچولو هم نمیشه که کسی برای یه لحظه تردید پیدا کنه که شاید این قسمت از حرفش قرین به حق باشه! کسی مثل دانشجو میاد سخنرانی میکنه که میلیونها دانشحو ازش متنفرند” و اینقدر سلیقه ندارن که یه بار واسه خالی نبودن عریضه شخصی رو از طیف مخالف بیارن که جلوه ای به این نماز جمعه بی مشتریشون بده” از بس که زمخت و بد پک و پوزن!

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.