سه‌شنبه 26th می 2015 , ساعت: 08:05کد مطلب : 78827 نسخه قابل چاپ
ادامه فشارها بر معلمان

نایب رئیس کانون صنفی معلمان روانه زندان شد

علی اکبر باغانی، عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران، بازداشت و برای اجرای حکم به زندان منتقل شد.

به گزارش کلمه، این فعال حقوق معلمان که صبح امروز به دادسرای اوین احضار شده بود، برای اجرای حکم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

باغانی که نایب رییس هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران است، ماه گذشته از سوی وزارت اطلاعات تهدید شده بود که در صورت ادامه فعالیت هایش در زمینه هماهنگ اعتراضات صنفی معلمان بازداشت می شود.

بازجویان وزارت اطلاعات، اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی معلمان و محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی این کانون را هم با تهدید به اجرای حکم، وادار به استعفا کرده بودند.

عبدی، بهشتی و لنگرودی پنج سال قبل بازداشت و برای مدت حدود دو ماه در بند ۲۰۹ اوین زندانی شده بودند.

باغانی که دبیرکل پیشین و نایب رییس فعلی کانون صنفی معلمان است، به تحمل یک سال حبس در قزل حصار و دو سال تبعید به زابل محکوم شده است. او پیش از این هم در خصوص تجمعات اعتراضی سال ۸۵ به پنج سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

بازداشت علیرضا هاشمی دبیرکل سازمان معلمان ایران، انتقال رسول بداقی به بند ۲۰۹ زندان اوین و بازجویی از همسر و دختر او و حالا اجرای حکم علی اکبر باغانی، نارضایتی های گسترده ای را از برخورد چکشی دولت با اعتراضات معلمان ایجاد کرده است.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.