یکشنبه ۳ام اسفند ۱۳۹۳ , ساعت: ۱۱:۱۲کد مطلب : 74512 نسخه قابل چاپ
سال آینده

نان گران می شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش قیمت نان در سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، «ارسلان فتحی‌پور» در چهل و ششمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از افزایش قیمت نان از سال آینده خبر داد و گفت: علاوه‌بر نرخ حامل‌های انرژی اصلاح قیمت آرد و نان توسط مجلس در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در بسیاری از استان‌ها آرد دو قیمتی است و این امر به بروز فساد منجر شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در این راستا جلساتی را با دولت برگزار کردیم، اظهار کرد: مقرر است قیمت آرد در سال آتی اصلاح شود تا از قاچاق و بروز فساد جلوگیری شود.

فتحی‌پور تصریح کرد: در سال ۸۹ میزان مصرف آرد در کشور ۱۰ میلیون تن بود و این در حالی است که این میزان در سال ۹۱ با یکسان کردن قیمت به ۷ میلیون تن کاهش یافت که این موضوع نشان از ۳ میلیون تن قاچاق آرد در کشور دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت برخی حامل‌های انرژی براساس مصوبات مجلس به معنای اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها از سال آینده هست یا خیر؟ گفت‌: در حال بررسی بودجه‌ی ۹۴ در مجلس هستیم و در برخی موارد نیز نسبت به اصلاح قیمت حامل‌های انرژی اقدام کردیم، اما این به معنای اجرای فاز سوم هدفمند کردن یارانه‌ها نیست.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به کاهش قیمت نفت هم‌چنین اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مقرر بود نرخ حامل‌های انرژی به ۹۵ درصد فوب خلیج‌فارس برسد، خاطرنشان کرد: در قیمت برخی حامل‌های انرژی اصلاحاتی شده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.