یکشنبه 20th آوریل 2014 , ساعت: 05:04کد مطلب : 62261 نسخه قابل چاپ
مطهری در تجمع خانواده های زندانیان سیاسی

می خواهند برای دولت مشکل درست کنند

جمعی از خانواده‌های زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتراض به برخورد خشن فیزیکی با زندانیان این بند، امروز(یکشنبه) در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، خانواده‌های زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ با در دست داشتن تصاویری از زندانیان این بند می گویند که روز پنجشنبه هفته گذشته و در جریان بازرسی دوره‌ای این بند زندانیان مورد برخورد خشن قرار گرفتند و بعضا مصدوم شدند.

این خانواده‌ها همچنین گفتند که با زندانیان خود تلفنی صحبت کرده‌اند و آ‌ن‌ها در این تماس تلفنی این حرف را تایید کرده‌اند.

بعضی از این خانواده‌ها گفتند که از پیش به آن‌ها گفته شده ملاقات حضوری هفتگی با زندانیان که همیشه دوشنبه‌ها انجام می‌شده این هفته منتفی خواهد بود.

در جریان این تجمع اعتراض علی مطهری نماینده مردم تهران در جمع خانواده‌های زندانیان بند ۳۵۰ اوین حضور یافت و به آن‌ها قول پیگیری موضوع را داد.

وی در این رابط گفته است که خانواده‌های زندانیان سیاسی می‌گویند در تماس تلفنی با زندانیان‌شان موضوع درگیری تایید شده و برخی مصدوم و برخی دیگر به انفرادی رفته‌اند.

وی افزود: این خانواده‌ها از ما کمک خواستند و ما در حد توان به آنها کمک می‌کنیم و در مجلس موضوع را پیگیری می‌کنیم.

مطهری ادامه داد: من فکر می‌کنم این درگیری در دو حالت اتفاق افتاده؛‌ یا بی‌تدبیری بوده یا اینکه عده‌ای می‌خواهند برای دولت جدید ایجاد مشکل کنند وگرنه بعید است کسی که علاقمند به کشور و دولت باشد دست به این کارها بزند.

وی گفت که تصور می‌کند وزارت اطلاعات در جریان موضوع نبوده است.

وی با تاکید بر مواضع پیشین خود مبنی بر سخت گیرانه بودن احکام صادره برای متهمان وقایع پس از انتخابات سال ۸۸ تاکید کرد: نیازی نبود افراد به خاطر حضور در یک راهپیمایی به شش تا هشت سال زندان محکوم شوند مامعقتدیم اگر این مشکل را زودتر حل کرده‌ بودند این مسائل پیش نمی‌آمد.

وی در پایان گفت: متاسفانه عده‌ای به هشدارهای دلسوزان نظام گوش نمی‌دهند و در سطح داخلی و خارجی برای کشور ایجاد مشکل می‌کنند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.