چهارشنبه 22nd می 2013 , ساعت: 11:05کد مطلب : 44614 نسخه قابل چاپ
سخنان صریح هاشمی در جمع اعضای ستادش

می خواهند ایران را تجزیه کنند/ اینها نمی فهمند دارند چه می کنند؟

هاشمی رفسنجانی در دیدار با اعضاء ستاد خود ضمن تشکر از آنها، ناگفته هایی را در مورد روزهای پیش و پس از ثبت نام ریاست جمهوری مطرح کرده است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنان خود نسبت به خطر تجزیه ایران هشدار داده است. وی به طرح های سنای امریکا و لابی های اسرائیل برای حمله به ایران اشاره کرده  و تلویحا گفته است سیاست های فعلی حاکمیت به درگیری میان ایران و آمریکا و اسرائیل منجر خواهد شد. 

به گزارش سحام، سایت جهش، با انتشار محتوای این جلسه، بخش هایی از سخنان آقای هاشمی در رابطه با اقتصاد کشور را نیز منتشر کرده است.

آقای هاشمی در بخشی از گزارش خود درباره وضعیت وخیم اقتصادی کشور می گوید: “با این کوی مشکلات هرکس که راضی به پذیرفتن مسوولیت باشد باید ابتدا قصدش را پرسید که با این بودجه بدون منابع چگونه می خواهد ۲۵ درصد حقوق کارمندان را افزایش دهد؟ دولتی که بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان به بانک ها و پیمانکاران بدهکار است را چگونه می خواهد اداره کند؟”

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود می افزاید: “پولی نمانده و اگر هم باشد قابل انتقال به داخل نیست. پول های خارجی را خوشبینانه به چین دادیم و آنها با دریافت هزینه ای آن را به یوآن تبدیل کردند و بعد هم گفتند به جای پول کالا می دهیم و بعد از آن هم گفتند نه هر کالایی، بلکه آنچه خودمان تعیین می کنیم می دهیم. هند هم آمده نفت ما را با قیمتی خیلی ارزان می خرد اما حاضر نیست حتی روپیه بپردازد. این گزارش وزیر بازرگانی و رییس کل بانک مرکزی است که در یکی از جلسات تلخ مجمع آمدند و گفتند.”

متن کامل این سخنان در ادامه آمده است:

– خدمت رهبری هم رفتم و گفتم در انتخابات نامزد نمی شوم تا اگر ایشان فکری درباره کسی در نظر دارند انجام دهند.

– اشاره کردم نگفتم نمی آیم. همین یک جمله کافی بود که لشکرکشی سنگینی کنند. پس از آن بود که سیل نامه ها و تلفن ها از نجف، قم و مشهد که همه از مراجع بزرگ بودند برای نامزدی بنده آغاز شد. چطور می توانستم اینقدر مستبد به رای خودم باشم که به آنها و به خصوص این جوانان نه بگویم؟
– من خود می دانم نباید می آمدم و در جلسات خصوصی هم گفتم که اینها را از هرکس بهتر می شناسم.
– یک روز قبل از نامنویسی این تفکر بر من افتاد که دیگر نمی توان در برابر مردم مقاومت کرد. اینکه شخصا چه کردم بماند چون از آن حرف در می آید. پس از ثبت نام تا نیمه شب بیدار ماندم و به شرایط که ما در داخل و بیرون کشور داریم و این آدم هایی که بوق به دست دارند و البته تک تک آنها را با تفکرات و امیالشان می شناسم فکر کردم.
– با این کوی مشکلات هرکس که راضی به پذیرفتن مسوولیت باشد باید ابتدا قصدش را پرسید که با این بودجه بدون منابع چگونه می خواهد ۲۵ درصد حقوق کارمندان را افزایش دهد؟ دولتی که بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان به بانک ها و پیمانکاران بدهکار است را چگونه می خواهد اداره کند؟
– پولی نمانده و اگر هم باشد قابل انتقال به داخل نیست. پول های خارجی را خوشبینانه به چین دادیم و آنها با دریافت هزینه ای آن را به یوآن تبدیل کردند و بعد هم گفتند به جای پول کالا می دهیم و بعد از آن هم گفتند نه هر کالایی، بلکه آنچه خودمان تعیین می کنیم می دهیم. هند هم آمده نفت ما را با قیمتی خیلی ارزان می خرد اما حاضر نیست حتی روپیه بپردازد. این گزارش وزیر بازرگانی و رییس کل بانک مرکزی است که در یکی از جلسات تلخ مجمع آمدند و گفتند.
– ما کشاورزی کوچکی داریم. با سم های چینی محصولات پارسال و امسال را از دست دادیم حالا ببینید مردمی که داروی چینی می خورند چه می کشند. چند سال پیش با یک تمام بهترین داروهای دنیا را می خریدیم. وضع دارو و غذا این شده و هیچکس نمی داند فردا چه می شود.
– کاسب وقتی جنس می دهد باید جایگزین آن را بخرد اما نمی داند فردا باید به چه قیمتی جایگزین کند و ناچار آن را نگه می دارد.
– افتخاراتی که ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب داشت کتمان شدنی نیست و ایران کشوری عزیز بود. من خودم با ماشین همه کشورهای اروپایی را گشتم و رانندگی کردم. از این کشور به آن کشور می خواستم بروم فقط پاسپورت را نشان می دادم. حالا به جایی رسیدیم که مردم امروز می ترسند زن خودشان را با خود به سفر خارجی ببرند چون بی اهانتی می شود.
– در مجلس سنای آمریکا دو طرح خطرناک وجود دارد؛ منتظر انتخابات بودند که تکلیف روشن شود و گویا از این پس فعال می شوند. می خواهند سیستان و بلوچستان و و آذربایجان را تجزیه کنند. بعد هم قرار است اگر اسراییل به ایران حمله نظامی کرد به او کمک نظامی کنند. شاید جنگ روانی باشد اما به قول علما هر احتمالی برای انسان تکلیف می آورد.
– به نظرم بدتر از این حتی با سناریو و راه های تخریبی از پیش تعیین شده نمی شد کشور را اداره کرد. با این وضع اگر کسی راضی باشد که مسوولیت بپذیرد باید خیلی از خود ایثار نشان دهد.
– نمی خواهم وارد فضای اظهارات و تبلیغات آنها شوم اما نادانی انسان را اذیت می کند. اینها نمی فهمند دارند چه می کنند؟ حتی اگر دشمنی و رقابت هم داشته باشند عقل می گوید که بگذارید بیاید و بعد رسوا کنید. می گذاشتید مردم با امید پای صندوق می آمدند و بعد از ۶ ماه متوجه می شدند که همه چیز دارد گرانتر می شود. نمی دانند کسی بود که خود را قربانی کند و سپس راه را برای دیگران باز کند. همانطور که پس از جنگ خیلی از نمایندگان به من می گفتند از مقام مطالبه به مقام پاسخگویی نقل مکان نکن اما به خدا توکل کردم.
– همان تجربه پس از جنگ را با مقداری تغییرات یک فرمول قابل حل است. خارجی ها آن دوره به من می گفتند easy man چون خیلی کم طول کشید که درهای خارج به روی ما باز شد. الان هم می شود آن تجربه را به آسانی انجام داد اما با این تفاوت که مردم آن موقع دلسوز بودند. این همه خصومت و افتراق در جامعه وجود نداشت.
– پس از راه اندازی ستادها پیغام دادند که ما با اصلاح طلبان کار نمی کنیم و ستاد اصولگرایان راه اندازی شد. این یعنی در جمع آنها هم انسان عاقل زیادی وجود دارد.
– فکر نمی کردم با آمدنم در کشور موج ایجاد شود. فکر می کردم مثل گذشته باشد. مردم به یاس رسیده بودند که ناگهان موج ایجاد شد.
– مایوس نشوید. در هیچ حالتی انسان نباید دچار یاس شود. برای ما هم این حالت قابل تصور نبود. ممکن است اندکی با تاخیر ضررها ادامه یابد اما روزی می رسد آنها که باید می آیند. اگر نگرانی باشد تنها از طرف دشمنان خارجی است که البته جدی است.
– امید است که در شرایط موجود تصمیم جدی بگیرند و فرصتی دیگر ما و مردم داده شود و خودم امیدوار هستم. از همه مردم هم می خواهم که امیدشان تبدیل به یاس نشود و آرامش خود را حفظ کنند. به هرحال ما چاره ای نداریم و آنها که این کار را کردند نیازی به دشمن خارجی ندارند چرا که مشکلات از درون در حال وقوع است.
– نباید ضربه ای متوجه نظام شود. یکی از ضروری ترین کارها این بود که حماسه سیاسی رهبری محقق شود که نشد و مقدمه حماسه اقتصادی بود.
در بخش دیگری از این جلسه، اسحاق جهانگیری که با حالت بغض سخن می گفت، افزود:
– جریان افراطی که کار کشور را به اینجا رساند فکر نمی کند ظرف یک هفته موج ایجاد شود. موج بلند را که دید به فکر افتاد با استوانه انقلاب برخورد کند. برای ما که هنوز به جمهوری اسلامی باور داریم جزو تلخ ترین روزهای زندگی مان است.
– در کدام دانشگاه مدیریت آمده که سن بالا یا پایین در مدیریت تاثیر دارد؟ ممکن است کسی صبح تا شب بدود اما نتواند یک تصمیم درست برای کشور بگیرد.

سخنران دیگر جلسه، انصاری بود. وی گفت:

– ردصلاحیت قهرمان بزرگ تاریخ ایران آن هم به بهانه کهولت سن یکی از تلخ ترین طنزهای روزگار است. از آن طنزهایی که در قرن یک بار برای طنزپردازان فرصتش پیش می آید. این کار از سوی کسانی انجام شده که به دلیل کهولت سن دستاویز همه طنزهای پیامکی دنیا هستند.
– بگویند هاشمی در کدام عرصه مطرح بوده و نتوانسته؟ بگویند خودشان چند جلسه در مجمع غیبت داشتند و با چقدر تاخیر می آیند و با چند ساعت تعجیل می روند؟
– تروریست های حیثیتی امروز حق دارند عصبانی باشند. وقتی خبر نظرسنجی بسیج را خواندند که هاشمی ۵۷ درصد رای قطعی و حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد هم افزوده خواهد داشت و در مرحله اول با ۷۰ درصد پیروز انتخابات خواهد بود به صرافت برای تغییر روند انتخابات افتادند.

حوزه :
 1. صریح

  آقای هاشمی بعید میدانم که ندانید. قطعا میدانید ولی نمیتوانید بیان کنید. حاکمان فعلی خودشان مزدبگیران استعمار هستند که بصورت خزنده تمام سکان های قدرت را بدست گرفته اند و البته شما هم نباید از خود در آماده کردن این بستر خلع مسئولیت کنید. آن زمان که اولین حرکت ها در جهت خارج کردن مردم از تصمیم گیری های سیاسی شروع شد شما نقش بسیار مهمی در پیش برد این سیاست داشتید. از زمان حذف آقای بازگان از حاکمیت و بعد هم حذف رئیس جمهور منتخب همین مردم (آقای بنی صدر ) عملیات کودتای امروز کلید خورده است. البته که نقش مجاهدین و رجوی هم در شکل گیری دیکتاتوری غیر قابل بخشش است و این ننگ برای همیشه بر پیشانیشان هست(این را به عنوان عضو سابق شواری مرکزی این سازمان می گویم برای حرف هایم دلیل و سند دارم). ولی امروز دیگر راهی برای پشیمانی باقی نمانده. نمیدانم چه باید گفت من که فقط اشکهایم در می آید و به حال این مملکت و مردم فقط باید گریه کرد. ببینید با این میهن و مردم چه کردید. آیا ثروتی که به خاطر آن این کار را کردید ارزشش را داشت. میدانم که امروز پشیمانید و اگر به عقب برگردیم احتمالا سیاست و روش دیگری را در پیش خواهید گرفت. به همین دلیل هم سخنم دوستانه است. خیلی دلم میخواست که کاندید میشدید و اولین رای تمام عمرم را به شما میدادم چون میدانم که امروز قطعا در جلوگیری از سقوط این مملکت و تمام تاریخ و فرهنگش تلاش خواهید کرد. ولی متاسفانه دیگر خیلی دیر است. همه چیز در گروگان نظامیان مزدبگیر بیگانه و مافیای فاسدنظامی است. هیچگاه در عمرم به اندازه امروز دلگیر و غملگین نبوده ام. امیدوارم با توجه به اطلاعات و نیروی هوادارتان که حتی تا درون سپاه هم ادامه دارد، بتوانید جبران گذشته را بکنید و اگر امکانش باشد جلوی این سقوط محتوم را بگیرید. مطمئن باشید در آن روز با تمام اختلافی که در نظر و گذشته با شما دارم سربازتان خواهم بود.

 2. ا

  من دیگه رای نمیدم

 3. گردباد

  واقعا مملکتو دارند نابود میکنند . به خدا این حرفها شوخی نیست که اقای هاشمی گفت . هاشمی دیگه هاشمی گذشته نیست واقعا عوض شده وگرایشش به سمت توده های مردمی شده. ما مردم یه لیدر یه رهبر یه کسی که بتونه یه جریانی که خیلی ها پشت سرش هستند بهش یه جهت بده تا از دست این ادم های متوهم ماخولیایی نجات پیدا کنیم . من فکر میکنم که الان هاشمی منهای گذشته اش میتونه این جریانو رهبری کنه

 4. فریادددد

  با تمام نفرتی که پیدا کرده بودم بعد از سال ۸۴ ولی سخت خود را راضی کردم که اخرین رای زندگیم در این نظام به شما باشد اقای هاشمی چرا که با هذینه کردن برای مردم گذشته را از خاطرم بردی ولی افسوس ..وقتی میگویی وطن من خاک بر سر میکنم

 5. مهرزاد

  حقیقت تلخی که وجود دارد این است که آنان که بر این مملکت حکم می رانند ظاهرا هیچکدام خارجی نیستند لکن ضربات مرگبارشان بهر دلیلی (شخصی ، مالی ، گروهی) از حمله مغول نابود کننده تر بوده است. در دنیای امروز حتی در ورزش هم یک ورزشکار بدون دستاوردهای علمی آن رشته موفق نخواهد بود چه رسد به کشور داری و مهار موانع موجود در سطح جامعه. باید پذیرفت که تا زمانی که رهبران و کارگزاران و خط مشی ها و جریانات و راهبردهای موجود از منابع مذهبی و تنگ نظرانه نشئت می گیرند حاصلی بهتر به ارمغان نخواهد داشت. جامعه پیرو رهبران جامعه اند و ماحصل دست آورد ها با رهبران فعلی نتیجه دیگرو بهتری نخواهد داد. اینکه فکر کنیم رئیس جمهور معجزه می کند سخت در اشتباهیم

 6. etemad

  کاش هاشمی می آمد جبران مافات می کرد . هرچند ضربات مهلکی به همه ابعاد جامعه وارد شده است . ولی ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است .یک نکته را باید توجه داشت . در وضع بوجود آمده همه به وسع خود مقصر هستند . اگر کسانی از نظام و انقلاب هستند در روند تجربه حکومت داری به خطا های خود پی بردند باید بخشید . باید به همه اطمینان داد رویه بخشش در جامعه قوت زیادی داد . تا آنانی که مردد هستند به آغوش مردم بر گردند. الا آقای هاشمی به آغوش نظام که صاحب اصلیش مردم هست برگشته این را مبارک باد می گویم .این سه دهه دوران پی سازی انقلاب است کمک کنید این پی سازی خوب طراحی گردد. و به آقایان دیگر هم پیام دهید مردم با آغوش باز همه را از چپ و راست می پزیرد .نترسید.

 7. درودبرشما.اقای.etemad.نوشته.اند.کاش.هاشمی.میامد.و.جبران.مافات.میکرد..اقای.اعتماد.شما.چقدر.راحت.فکر.میکنید..کجا.صاحب.اصلی.این.مملکت.مامردم.بیچارهستیم؟.اقای.اعتماد.اینها.دیگه.چیزی.دراین.مملکت.باقی.نگذاشتند..کدامشان.تجربه.کشورداری.داشته.و.یادارند؟.اینها.ارزو.داشتند.با.عبا.وعمامه.روی.تخت.سلطنت.بنشینند.و.فرمانده.ارتش.و.بزرگ.ارتشتاران.شوند.که.شدند.ازقدیم.میگفتند..به.کارهای.گران.مرد.کاردیده.فرست..این.اقای.هاشمی.که.یکی.از.بزرگ…ثروتمندان.دنیاست.یکنفر.ملای.ساده.بوده.که.در.حرفه.خودش.بلد.بوده.چکارکند.یکمرتبه.درراس.یک.کشور.نفت.خیز.قرارش.دادند؟؟؟.دانش.سیاسی.نداشت.دانش.اقتصادی.نداشت.دانش.نظامی.نداشت.با.اوضاع.سیاسی.جهان.اشنا.نبود…بقیه.هم.همینطور.ازبالاترین.تا.پایین.ترین.هیچکدام.ازعلوم.کشورداری.اگاهی.نداشتند.اما.ادعا.داشتند.اینهم.کارنامه.۳۴…ساله.شان.؟مامردم.بیکاره.صاحبان.این.کشورنیستیم.چون.سرمایه.های.عظیم.نفتمان.درجیب.گداهای.عرب.و.ونزویلاییهای.دربدر.میرود..ماهی.این.اشخاص.را.هروقت.ازاب.بگیرید.تازه.نیست.بلکه.ماهی.میمیرد.باسپاس

 8. l,g,n

  علی رغم نقدم بر ایشان به عنوان یک کرد اصلاح طلب معتقدم هاشمی بهترین گزینه برای ایران بود

 9. درود.برشما…اقای.هاشمی.نگران.تجزیه..ایران.اسلامی.شده.اند.؟..البته..درست.گفتند.؟.ما.باید.به.ایشان.دلداری.بدهیم..که.ممکن.است.این.غصه.بزرگ.ایشان.را.مانند.ما.دچار.بیماری.شدید.روحی.روانی.کند..اقای.هاشمی.اصلا.نگران.نباشید.اگر.یادتان.باشد..روز.اول.انها..به.شما.قول.دادند.که.هر.اتفاقی.بیافتد.کارخودمان.است.وبرای.مشغول.کردن.امت….ایران.اسلامی.است..دیدید.چه.راحت.اون.یارو.را.بردیم.؟.وشمارا.با.سلام.و.صلوات.اوردیم؟.شما.میدانید..ما.۷میلیارد.جمعیت.جهان.را.براحتی.میرقصانیم؟.اصلا.ناراحت.نباشید..قول.ما.قول.مردانه.است.؟..ببینید..امریکاییهارا.چه.قشنگ.دست…انداختیم.؟

 10. اقا.یا.خانم.محترم.گردباد..بشما.درود.میفرستم..سرکار.نوشتید.این.هاشمی..دیگر.هاشمی.گذشته.نیست.میخواهدکشور.را.نجات.بده.؟..کاش.کمی.هم.از.گذشته.ایشان.برایمان.میگفتید..تا.ما.هم.بدانیم.این.اقا.گذشته.اش.چقدر.خراب.بوده.؟؟؟.چه.کارهایی.بر.علیه.مردم.و.مملکت..مخفیانه.انجام.داده.؟..در.۲٫باضافه.۶٫سال.جنگ.چه.نقشی.داشته؟.تشکر…..میکنیم.اگر.کمی.ما.امت.نااگاه.را.روشن.بفرمایید.

 11. درودبرشما.اقای.هاشمی.گفتند..خدمت.رهبری.هم.رفتم.و.گفتم.درانتخابات..شرکت.نمیکنم..{..تاایشان.فکری.درباره.کسی.که.میخواهند.انجام.دهند.؟؟}…اقای.هاشمی.مگر.ایشان.رییس.جمهور.را.باید.انتخاب.فرمایند.؟؟؟؟.پس.میزان.رای.مردم.نیست.؟.و.هرکس.این.را.فرمود..شوخی.کرد؟؟..ازشما.متشکریم.که.مارا.را.درجریان.قرار…دادید؟؟؟؟..راستی.که.سخن.راست.را.باید.از.اقای.هاشمی.شنید؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.