دوشنبه 18th فوریه 2013 , ساعت: 11:02کد مطلب : 37336 نسخه قابل چاپ

میانگین زمان تهیه موادمخدر در پایتخت کمتر از ۵ دقیقه!

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش قیمت مخدر «شیشه» خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت این مخدر ویرانگر به یک میلیون تومان و میزان دسترسی به آن در تهران به کمتر از پنج دقیقه رسیده است.

طه طاهری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت کشت خشخاش در افغانستان نیز گفت: بر اساس گزارش سازمان ملل، ۱۵۵ هزار هکتار از مزارع افغانستان زیر کشت خشخاش قرار دارد، اما طبق آمار واقعی، حدود ۱۸۰ هزار هکتار از مزارع افغانستان زیر کشت خشخاش است.
وی از افزایش کشت حشیش در سال جاری در افغانستان خبر داد و عنوان کرد: کشت حشیش نیز افزایش یافته است.
طاهری ادامه داد: هر چند ممکن است زمین زیر کشت در افغانستان افزایش یافته باشد که عدم کاهش تولید را به ذهن می‌رساند، اما وجود آفت در مزارع خشخاش، میزان تولید در هر هکتار را کاهش داده است.
وی تصریح کرد: بر اساس برآوردهای غیر رسمی سازمان ملل، تولید امسال مواد مخدر در افغانستان به مرز هفت تا هشت هزار تن می‌رسد، اما آمارهای رسمی این میزان را ۴۰۰۰ تن اعلام کرده‌اند.
وی درباره میزان ناخالصی‌های موجود در تریاک نیز اظهار کرد: از گذشته شبکه‌های توزیع‌کننده مخدر تریاک مواد خالص را در اختیار مشتری قرار نمی‌دادند و هم اکنون نیز آن را با مواد دیگری ترکیب و به دست مصرف‌کنندگان می‌رسانند که باید میزان ناخالصی آن را از طریق بررسی‌های آزمایشگاهی احصاء کرد.


حوزه :
برچسب ها :
  1. حسام

    اینم خودش یه جور رکورده. به هر حال وسع این حضرات همین اندازه است و نباید بیش از این توقعی ازشون داشت. نکنه شما فکر می کنید که از حکومت بلاهت و سفاهت باید بیش از این انتظار داشت؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.