جمعه 23rd نوامبر 2012 , ساعت: 10:11کد مطلب : 30264 نسخه قابل چاپ
علیرضا پناهیان٬ سخنران دعوت شده به دانشگاه تهران عنوان کرد:

مگر ما حیوانیم که در دانشگاه، مختلط باشیم؟!

علیرضا پناهیان٬ عضو قرارگاه «عمار» گفته اسلام برای «در» و «دیوار» هم برنامه دارد٬ ارتباط انسان با «خاک» برای اسلام مهم است و کت و شلوار باید در ایران «حرام» اعلام می‌شد.

به گزارش دیگربان٬ آقای پناهیان این مطالب را طی سخنانی در پنجمین روز از ماه محرم در دانشگاه تهران بیان کرده است.

مهمترین گزاره‌های این سخنرانی این روحانی برای دانشجویان بدین شرح است:

● اسلامی که حتی برای خانه، دیوارهای خانه و سقف خانه‌ها نیز حرف دارد، برایش سبک زندگی مهم است.

● من نمی‌دانم چرا هر چه طبقات بالا‌تر می‌رود، خانه گران‌تر می‌شود؟ در روایات وارد شده است که شب‌ها هرچه می‌توانید به زمین نزدیک‌تر شوید. ارتباط انسان با خاک برای اسلام مهم است.

● چقدر احمق هستند آنهایی که برداشت نظام‌مند به قواعد اسلامی ندارند. آن افرادی که قواعد اسلام را نظام‌مند می‌بینند، یک حکم اسلامی را می‌گیرند و فضای شهر را با‌‌ همان تغییر می‌دهند.

● می‌گویند جوان‌ها در دانشگاه باید مختلط باشند؛ در حالی که در خود آمریکا بین دانشجویان دختر و پسر در اتوبوس پرده می‌کشند و می‌گویند مگر ما حیوانیم که مختلط زندگی کنیم؟

● خدا سعی کرده غیرت دینی را با حلال و حرام حفظ کند؛ مثلا حرام است شکل ظاهری و چهره شبیه به کفار شود. شباهت به کفار معنا پیدا می‌کند آن زمانی که کت و شلوار در ایران باب شد. علمایی قوی نداشتیم وگرنه در آن زمان کت و شلوار حرام قطعی بود.

● روایت داریم همسایه برای معامله اولی است؛ طبق روایت، خرید از سوپر محله مستحب است؛ ولی خرید از سوپر محلات دیگر هیچ ثواب خاصی ندارد.

● روایت داریم که زیاد خوابیدن از زیاد نوشیدن تولید می‌شود، همچنین زیاد نوشیدن نیز نتیجه زیاد خوردن است. این امور نفس شما را سنگین می‌کند؛ بنابراین نمی‌توانید عبادت کنید. قساوت قلب شما نیز بیشتر می‌شود؛ بنابراین، قدرت تفکر را از شما می‌گیرد.

● از آقای بهجت پرسیدند، چه کنیم که کم بخوابیم؟ گفتند: نشسته بخوابید. پسر آقای بهجت یک صندلی را به من نشان داد که صندلی خواب ایشان بود.

● در روایات وارد شده که هر‌گاه خواستید خدا را ملاقات کنید، گرسنه باشید.


حوزه :
  1. علی

    آقای پناهیان مگر شما حیوانید که در جامعه مختلط در خیابانهای مختلط در مهمانیهای فامیلی مختلط گام بر می دارید

  2. سلام بر وطنم

    آقای پناهیان مگر شما انسانید که در دانشگاه دخول می کنید؟؟؟؟

  3. عباس

    وای به حال کسانی که پای سخن این چنین آدم هایی مینشینند وعمر خود را هدر می دهند ،جناب اقای پناهیان بعد از حکومت اسلامی در ایران فکر می کنید چه کاره خواهید بود؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.