دوشنبه 20th اکتبر 2014 , ساعت: 12:10کد مطلب : 68564 نسخه قابل چاپ
با صدور نامه‌ای خطاب به پادشاه عربستان

مولوی عبدالحمید خواستار لغو حکم اعدام شیخ نمر شد

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان طی نامه ای به ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی خواستار لغو حکم صادره علیه “شیخ نمر باقر النمر” یکی از علمای شیعه در عربستان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید در این نامه با اشاره به اوضاع بحرانی جهان اسلام، “وحدت” و “اخوت” را از نیازهای اساسی امت اسلامی دانست و “تعامل” و “حکمت و دوراندیشی” را از راه های رسیدن به این دو مهم عنوان کرد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخشی از این نامه خطاب به پادشاه عربستان آورده است: «با توجه به اینکه دشمنان اسلام همواره در صدد فرصت اند تا از هر اتفاقی جهت شعله ور کردن آتش فتنه در کشورهای اسلامی بهره برداری نمایند و از آب گل آلود ماهی بگیرند، لذا بنده به نمایندگی از علما و نخبگان اهل سنت ایران خواستار استفاده حضرتعالی از اختیارات ویژۀ خود مبنی بر لغو حکم اعدام شیخ “نمر باقر النمر” هستم.»

مولانا عبدالحمید این اقدام را سبب “تحکیم وحدت و اخوت مسلمانان” دانسته و افزوده است: بدون شک لغو این حکم از سوی جنابعالی نتایج بسیار مثبتی را در پی دارد؛ قطعا چنین اقدامی موجب تحکیم وحدت و اخوت بیش از پیش مسلمانان و تقویت نگاه دوستی و برادری می شود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.