جمعه 22nd نوامبر 2013 , ساعت: 02:11کد مطلب : 55270 نسخه قابل چاپ
جنتی ضمن ناامیدی از مذاکرات هسته ای

موسوی و کروبی توبه نکردند باید اعدام می شدند/ در وزارتخانه ها با داس بچه های انقلابی را درو می کنند

احمد جنتی خطیب این هفته نماز جمعه تهران در سخنانی تند گفت: همان طور که برادران شما در سازمان بسیج اساتید نامه ای در خصوص انتصاب هایی که در بعضی از وزارتخانه ها صورت گرفته امضا کردند و گویا فعلاً قصد دارند با داس بچه های انقلابی را درو کنند.

به گزارش مهر، احمد جنتی دبیر شورای نگهبان به عنوان خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به برگزاری مراسم ۱۳ آبان گفت: دست شما ملت عزیز درد نکند. خداوند به شما اجر مضاعفی بدهد که به اسلام و نظام آبرو دادید و به دنبال بیانات مقام معظم رهبری مراسم گسترده ای را برگزار کردید و پاسخ دندان شکنی به کسانی که در داخل و خارج به نظر عقد خواهر و برادری با آمریکا بسته اند و به آنها چراغ سبز نشان می دهند، دادید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه بسیجی ها پیرو خط امام هستند، اظهار داشت: کسانی که در راهپیمایی ۱۳ آبان حضورداشتند نشان دادند بر سر میثاق خود با امام ایستاده اند. شعار مرگ بر آمریکا شعار مرگ بر استکبار و ظلم است. آفرین بر شما که با شاخص هایی که مقام معظم رهبری در خصوص فریبکاری، خود بزرگ بینی و توسل به خشونت از آمریکایی ها اعلام کردند، تو دهنی محکمی به آنها زدید. انشاء الله روزی شعار مرگ بر آمریکای شما عملی شود.

جنتی با اشاره به انفجار رخ داده جلوی سفارت ایران در بیروت تصریح کرد: مساله بیروت مساله حادی بود و مسلماً برای آن نقشه کشیده شده بود، نمی توان گفت اسرائیل شکست خورده و در آن نقشی نداشت. اسرائیل در لبنان و غزه شکست خورده است و هر کاری که می خواست انجام دهد با مقابله نیروهای اسلامی مواجه شده است ، آنها می خواستند با این حرکت مساله مذاکره ژنو را تحت الشعاع قرار دهند.

وی با اشاره به روز عاشورای سال ۸۸  و با تحریف واقعیت این روز گفت: فتنه گران در آن روز عاشورا هتک حرمت کردند و خودشان را نشان دادند و باطن خود را ظاهر کردند، نشان دادند که نظام جمهوری اسلامی را قبول ندارند و در شعارهایشان نظام ایرانی سر می دادند و نشان دادند امام حسین(ع) را قبول ندارند و به عزاداران امام حسین(ع) حمله کردند و با پاره کردن عکس امام گفتند امام را قبول نداریم و بلوا به پا کردند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه اگر لطف خدا و درایت رهبر جمهوری اسلامی نبود این فتنه( اصطلاح محافظه کاران در مورد جنبش سبز ایران) نظام را از پای درآورده بود، گفت: اکنون این روسیاهان در خانه خود محبوس شده اند منتهی اما این امکانات و وسایل زندگی، تلویزیون و رفاهیات را در خانه در اختیار دارند. اگر رافت اسلامی نبود باید اعدام می شدند.

وی با بیان اینکه در فقه اسلامی حکم کسی که افساد فی الارض بکند اعدام است، گفت: یک نمونه کوچک، چاقوکشی که در یک محل ناامنی کند حکمش اعدام است و در قامت مفسد فی الارض است اما اینهایی که ۸ ماه مملکت را ناامن کردند و بسیاری از جوانان اصیل بسیجی را کشتند و تخریب های بسیاری داشتند آیا این فساد فی الارض نیست.

وی در اظهاراتی  طلبکارانه  ادامه داد: نظام خیلی بر سر اینها منت گذاشته است که زنده هستند و در خانه خود محبوس هستند و اگر دکتر لازم داشتند دکتر در اختیار آنها قرار می گیرد اما در عین حال این افراد حاضر نیستند اظهار ندامت کنند، زمانی که منافقین در زندان بودند امام فرمودند منافقینی که بر سر مواضع خود هستند را اعدام کنید اما اینها همچنان بر سر مواضع خود هستند، اگر اظهار ندامت و اعلام می کردند ما اشتباه کردیم ممکن بود یک راه خروجی باشد.

این درخواست برای اعدام در حالی صورت گرفته که رهبران جنبش سبز ایران بدون هیچ حکم قضایی درحصر به سر می برند و بر خلاف گفته جنتی مهدی کروبی در منزل خود حصر نیست و در خانه امن وزارت اطلاعات بدون دسترسی به نور خورشید به سر می برد. همچنین محدودیت ها و فشارها بر رهبران جنبش سبز و خانواده هایشان همچنان وجود دارد.

جنتی با اشاره به مذاکرات ژنو نیز  اظهار داشت: نتیجه معلوم نیست اما مقام معظم رهبری گفتند که امیدی ندارند. به طور کلی قطع امید نمی کنیم اما مواضع آمریکا و اروپایی ها نشان می دهد که حق طلب و حق خواه نیستند و به دنبال منافع خودشان هستند که امتیاز بگیرند و امتیازی ندهند. با این روحیه آنها بر سر میز مذاکره چگونه می توان امیدوار بود.

خطیب این هفته نماز جمعه با تاکید بر اینکه این کشورها در طول انقلاب بلاهای بسیاری بر سر مردم ایران آوردند، گفت: اینها دشمنان اسلام هستند نه دشمنان ما. جرم ما مسلمانی و علوی بودن است، جرم ما برگزاری مراسم عاشورا و جشن گرفتن عید غدیر است، ما ولایت علی را قبول داریم و امیدواریم آنان سر عقل بیایند.

وی با تاکید بر اینکه باید هسته مقاومت را در جهان به وجود آوریم، خطاب به بسیجی ها گفت: من دستان شما را می بوسم و مسئولان باید بدانند نباید از شما غافل شوند. رهبری در دیدار با بسیجیان سنگ تمام گذاشتند و مثل همیشه وظایف جوانان را که عفت، تقوا، دین مداری، نشاط، امانت را یادآوری کردند.

جنتی با بیان ایکه درباره بسیج هر چه گفته شود حق بسیج ادا نمی شود، گفت: این بسیج به خارج نیز در حال سرایت است، در سوریه یک حرکت بسیجی به وجود آمده که موفق هم بوده است چه سوریه و چه عراق اگر به دنبال این هستند که یک حرکت اسلامی پا بگیرد باید حرکت بسیجی به وجود آورند، بسیج یعنی نیروی مخلص، پاکدل که پول و مقام نمی خواهند و به دنبال خدمت هستند، سربازان آماده به خدمتی هستند که هرجا فراخوانده شوند اجابت می کنند.

وی با تقدیر از عملکرد بسیج و با تاکید بر اینکه هرچه در مورد بسیج گفته شود حق مطلب ادا نمی شود، اظهار داشت: برادران بسیجی باید به فکر باشند و هرجا انحرافی دیدند اظهار نظر کنند، همان طور که برادران شما در سازمان بسیج اساتید نامه ای در خصوص انتصاب هایی که در بعضی از وزارتخانه ها صورت گرفته امضا کردند و گویا فعلاً قصد دارند با داس بچه های انقلابی را درو کنند.

وی تاکید کرد: این را همه می دانند و من از آقای رئیس جمهور سوال دارم آیا این مسایل را می دانی یا نمی دانی؟ اگر می دانی “وا اسفا” و چرا اقدامی نمی کنی و اگر نمی دانی “واحسرتا” و مطالبی را که در رسانه ها در این باره منتشر می شود مطالعه کنید و اگر درست است اقدام کنید.


حوزه :
 1. ناشناس

  این شما و ولی نعمتت هستید که می بایست محاکمه شوید و شاید بخاطر مهربانی ایرانیان زخم خورده از شما اعدام نشوید. من یک شهروند تهرانی هستم و مانند دیگر همشهریانم وقایع سال ۸۸ را از نزدیک دیدم. نه اینطرفی و نه آنطرفی هستم در واقع بی طرف. اما اگر تاریخ اسلام و تاریخ تشیع را مانند تاریخ نگاری شما از وقایع سال ۸۸ نوشته باشند می بایست یک تجدید نظر اساسی در باره پذیرش اسلام و تشیع بکنم.

 2. علی محمد آذرخشی

  آقای جنتی خودتان بهتر می دانید این عروسک کوکی های نظام آخوندی که برای شما ورهبر دم تکان می دهند ساخت کارخانه ولایت وقیه هستند .منتظر روزی باشد که طناب دار را همین مردم کوفه به گردن شما می اندازند .اینها همان کسانی هستند که شعار میدادند رفسنجانی حمایتت می کنم. وکروبی را هم همین گونه حمایت می کردند. صبح نزدیک است .

 3. امیر

  دستور شلوغ بازی لات و لوتها و لومپنها از بالا صادر شد” داشته باشید تا همین روزها یک خرابکاری بشود و اسمش بشود حرکت خود جوش امت حزب الله!

 4. ام

  من نمی دونم بابا چه اصراریه که این پیرمرد {…} رو میارن تا نماز جمعه رو بخونه..والله این خودشم نمی تونه جمع و جور کنه…شعور می خواد این آفتابهای لب بوم رو ببرن خونه ی سالمندانی چیزی…تو این سن و سال بخدا مشاعر از کار می افته…خدا ازش راضی شه یک فکری براش بکنه….بلکه از بار گناهش کتر بشه

 5. محمدمحمدی

  حکومت جمهوری اسلامی ولی مطلقه الگوی حکومت یزید میباشد شمر سر مبارک خواهرزاده خود را برای حکومت ازبدن جدا کرد و آقای خامنه ای فرزند زهرا(ع)را به زندان می افکند(پسرعموی خودش به قول آخوند ها سادات با یکدیگر پسر عمو می باشتد)آقای موسوی را حصر می کند وشیخ جنتی حکم به اعدام موسوی سید بزگوار را می دهد وشریح قاضی(لاریجانی) منتظر اشاره رهبرش است. واقعاً دنیای عجیبی است.آقای رفسنجانی پس از در گذشت امام سیزدهم خامنه ای را به عنوان امام چهاردهم به مردم معرفی می کند وقتی می بیند نقش نردبان ترقی را بازی کرده ودیگر امام چهاردهم تحو یلش نمی گیرد ومناصبش را یکی پس از دیگری می گیرد ،می خواهد نقش حر را ایفاء نماید. آیا بهتر نیست بیشتر از این با باورهای مردم بازی نکنند.حکومت را ببوسند و کنار بروند ومرد را مثل کشورهای پیشرفته در تعین سرنوشت خودآزاد بگذارند.

 6. شیرازی

  انشاالله این داس ها رگ حیات تو و ولی نعمتت را قطع کند . حضرت شیخ خودت خوب میدانی که عروسکی بیش نیستی و بزودی همه با مشاهده فیلم تشیع جنازه تو و ولی نعمتت بود و غریو شادی سر خواهیم داد

 7. ناهید

  با حرفهایی که احمدی مقدم رذل چند روز پیش گفت امثال جنتی و مصلحی باید دهنشونو ببندن ولی از اونجایی که این اوباش بی شرمتر از این حرفها هستند باید برای خوش امدن رهبرشون دائما این اراجیف و تکرار کنن به قول اقای محمد تقی کروبی این ارزو را به گور خواهید برد ما هم امیدواریم درود به شرف موسوی رهنورد و کروبی عزیز

 8. جمشید

  واقعا خیلی بد هست که اقای جنتی اقایان موسوی و کروبی را با منافقین مقایسه میکند
  اصلا ایشان روی این حرف ها فکر کرده اند. .
  خدا لعنت کند این احمدی نژاد و داره و دسته او را که این اختلافات را براه انداختند.
  هر وقت احمدی نژاد را در تلویزیون می دیدم فقط میگفتم اعوذ بالله من الشیطان رجیم
  طول دولت او همراه با دروغ – تزویر – گرانی – تورم – و… بود
  همه مشکلات از زمان روی کار امدن او شروع شد.

 9. حمید

  “اینها دشمنان اسلام هستند نه دشمنان ما. جرم ما مسلمانی و علوی بودن است، جرم ما برگزاری مراسم عاشورا و جشن گرفتن عید غدیر است، ما ولایت علی را قبول داریم و امیدواریم آنان سر عقل بیایند.”
  مشت محکم به دهان معاندینی که بیجهت میگویند این حکومت علوی نیست . مراسم عاشورا برگزار میکند ، عید غدیر جشن میگیرد ، حکومت علوی یعنی همین .

 10. نام

  مزرعه انقلوب پر از علف هرزه شده احتیاج به وجین دارد ودکتر روحانی وتیمش دارند علف هرزه درو می کنند.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.