جمعه 18th ژانویه 2013 , ساعت: 02:01کد مطلب : 34557 نسخه قابل چاپ
گزارشگران بدون مرز:

منصوره بهکیش را زندانی نکنید

سازمان گزارشگران بدون مرز در بیانیه‌ای از ایران خواسته منصوره بهکیش را به زندان نیاندازد. برپایه این گزارش از خانم بهکیش خواسته شده برای گذراندن حکم شش ماه زندان، خود را به دادیاری اجرای احکام زندان اوین معرفی کند.

 این بیانیه که روز پنجشنبه ٢٨ دی ماه منتشر شده می‌گوید به خانم بهکیش تا ١٠ بهمن ماه فرصت داده شده که خود را به دادیاری اجرای احکام زندان اوین معرفی کند.

 گزارشگران بدون مرز در این بیانیه گفته است: «ما از مقامات مسئول می‌خواهیم که از زندانی کردن منصوره بهکیش خوداری کنند. کسانی چون منصوره بهکیش از آن جایی که درباره اعدام زندانیان سیاسی اطلاع رسانی می‌کنند و از سوی حاکمیت به جرم تبلیغ علیه نظام محکوم و زندانی می‌شوند.»

 این گزارش حاکی است منصوره بهکیش، در تاریخ ١٨ دی ١٣٨٩ به همراه سی و سه مادر عزادار در پارک لاله بازداشت شده و پس از چند روز آزاد شد. بعد از آن، بار دیگر در تاریخ ٢٢ خرداد ١٣٩٠ در تهران بازداشت و به بند ٢٠٩ زندان اوین منتقل شد که پس از یک ماه با سپردن وثیقه به شکل موقت و تا برگزاری دادگاه آزاد شد.

 طبق بیانیه سازمان گزارشگران بدون مرز، خانم بهکیش در تاریخ ١۶ آذر ماه ١٣٩٠ از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به چهار سال و نیم زندان به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام از طریق تشکیل گروه مادران عزادار» و «تبلیغ علیه نظام» محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر تهران به شش ماه زندان قطعی و سه سال و نیم زندان تعلیقی، تغییر یافت.

 در این بیانیه آمده است: «شش تن از اعضای خانواده منصوره بهکیش از سال شصت تا شصت و هفت اعدام شده‌اند. وی هم اکنون مسئولیت نگاهداری از مادر پیر و بیمار خود را نیز برعهده دارد.»


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.