جمعه ۱ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت: ۰۱:۰۲کد مطلب : 103054 نسخه قابل چاپ
موحدی کرمانی:

مناظره‌ها حتما زنده پخش شود

خطیب موقت نماز جمعه با تاکید بر اینکه مسئولان به وعده‌های آل سعود اعتماد نکنند، گفت: آل سعود باید تضمین کند و بپذیرد که اگر کوچکترین خطری متوجه حجاج شود باید پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنامحمد علی موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به حوادث طبیعی که در چند روز گذشته در خراسان و آذربایجان و کردستان اتفاق افتاده  از تلاش‌های صورت گرفته برای امداد رسانی تقدیر و تشکر کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به روز ارتش اشاره کرد و گفت:  نیروهای مسلح کشور را امن کردند در حالی که در بسیاری از کشورها ناامنی حاکم است. وزارت اطلاعات هم سهم وافری در این زمینه دارد که باید این نعمت را شکر کنیم. کم است نیروهای مسلح انقلابی متدین که حرکت و تلاش آن‌ها براساس ایمان است. خوشبختانه نیروهای مسلح ما نقش موثری در عزت این کشور دارند.

او به رایزنی‌های صورت گرفته برای اعزام حجاج ایرانی به سفر حج تمتع اشاره کرد و افزود: مسئولانی که در امر حج می‌کوشند و تلاش دارند امسال مردم موفق به زیارت خانه خداوند شوند به وعده‌های این رژیم آل سعود اعتماد نکنند. اگر وعده‌ تامین امنیت دادند به صرف یک کلمه خوشحال نشوید. هنوز جراحتی که در حادثه منا روی قلب ما اثر گذاشته التیام پیدا نکرده. آل سعود باید تضمین کند و بپذیرد که اگر کوچکترین خطری متوجه حجاج شود باید پاسخگو باشند.

 

او با تاکید براینکه با انتخاب اصلح رشد سیاسی خود را اثبات کنید، گفت: عملکرد تمام کاندیداها را با دقت بررسی کنید. چه امانتی در این کشور و در این مقطع زمانی مهمتر از انتخاب رییس‌جمهور و شوراهاست. مسئولیت سختی را در پیش دارید. گول تبلیغات برخی از آقایان را نخورید همه در انتخابات خود از خود تعریف می‌کنند با دقت و شناخت رای دهید و اگر نشناختید جایز نیست رای بدهید همت کنید انتخاب اصلح داشته باشید.

او به موضوع پخش مناظره‌های انتخاباتی از صدا و سیما اشاره کرد و افزود: نظرم این است که حتما باید مناظره زنده صورت بگیرد مگر غیر از این است که مردم باید بصیرت داشته باشند یکی از بهترین راه‌های بصیرت همین مناظره‌ها است. از این مناظره‌ها مدبر و مدیر بودن که یکی از شرایط رهبری است شناخته می‌شود. رییس‌جمهور باید مدیر باشد تا کشور را به احسن وجه اداره کند و مستمند و مستضعف به حق خود برسد و حقی پایمال نگردد  و ظلم و ستمی به دست مسئولان صورت نگیرد و بهترین راه‌ را برای رسیدن به این اهداف بشناسد.

او خطاب به کاندیداهای تایید صلاحیت شده گفت: افردای که تایید شده‌اند وعده‌های غیرقابل عمل ندهند. وعده‌ای بدهند که می‌توانند عمل کنند و درحدشان است. چراکه ممکن است کسی بر اساس این وعده‌ها رای بدهد و رای‌ای که  براساس وعده دروغین باشد مشروع نیست. مردم به کسی رای بدهند که پایبند اسلام باشد و تصمیم داشته باشد اسلام را در این کشور پیاده کند.

موحودی کرمانی تاکید کرد: کاندیداهای تایید شده بدانند این کشور جمهوری اسلامی است هم مردمی است و هم اسلامی. یک عمل غیر اسلامی اگر انجام شود مشروع  نیست. رییس‌جمهور باید درد دین داشته باشد و مقید به پیاده کردن دستورات اسلام باشد. به فرمایشات امام راحل و  رهنمود های مقام معظم عمل کند و نه فقط شعا ربدهد بلکه به فکر غم فقرا باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه رییس جمهور باید به یاد فقرا باشد، تاکید کرد: رییس‌جمهور باید ساده زیست باشد و نزدیکان و دوستان خود را بر مردم ترجیح ندهد. به تولید و اشتغال اهتمام ورزد و از دشمن و بویژه آمریکا نترسد و بتواند در مقابل آن‌ها بایستد. همچنین از فعالیت خسته نشده و خود را وقف مردم کند و به مفادی که سوگند می‌خورد وفادار باشد. همچنین رییس‌جمهور نباید بین خود و مردم دیوار و فاصله قرار دهد و باید بیت‌المال را مانند خون که در همه بدن جریان دارد به همه مردم برساند.

موحدی‌کرمانی توصیه‌ای به کاندیداهای تایید در صلاحیت شده گفت:  توصیه می‌کنم کاندیداها بکوشند قانون را در نظر بگیرند. کسانی هم که تایید نشدند قانون را در نظر بگیرند و اگر اعتراض دارند محترمانه اعتراض خود را به شورای نگهبان بدهند. شورای نگهبان هم افراد عادلی هستند و حتما به این اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنند اما اگر شورای نگهبان آن‌ها را رد کرد، قانون را رعایت کنند. این‌ها که تایید نشدند ممکن است خوب باشند اما مسئله این است که این آدم برای رییس جمهوری صالح نیست.

او تاکید کرد: همه باید به قانون تن در دهند. یادشان نرود فتنه ۸۸ که مقام معظم رهبری هم مکررا دربار آن ذکر می‌کند به دلیل این است که آن‌ها مقابل قانون ایستادند و زحمت برای مردم و بی آبرویی برای خود ایجاد کردند. کاندیداهای رد صلاحیت شده نیز سعی کنند به قانون عمل کنند و از این ماجرا پند بگیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به سخنی از امام راحل گفت: امام می‌فرمودند؛ آنچه را که مجلس تصویب کند و شورای ناگهبان تاکید کند، اسلام است. کسی که این قانون را قبول نداشته باشد در مقابل اسلام ایستاده و نپذیرفتن قانون مورد تایید شورای نگهبان یعنی به تعبیر امام نپذیرفتن بخشی از اسلام است

موحدی کرمانی در پایان گفت: امیدواریم انتخابات با شور، نشاط و با بصیر ت داشته باشیم و مردم اصلح‌ را انتخاب کنند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.