دوشنبه 11th ژوئن 2012 , ساعت: 10:06کد مطلب : 12223 نسخه قابل چاپ
به دستور رییس دانشگاه شریف صورت گرفت:

ممانعت از شرکت یک دانشجوی زندانی در امتحان پایان ترم

علی اکبر محمدزاده، دانشجوی زندانی دانشگاه شریف، با وجود موافقت دادستانی و اعزام از زندان به دانشگاه برای شرکت در امتحانات پایان ترم، بر اساس تصمیم حراست و رئیس دانشگاه، از ورود به دانشگاه منع شد و از شرکت در امتحان محروم ماند.

به گزارش کلمه، حراست دانشگاه صنعتی شریف امروز در حالی از ورود علی اکبر محمدزاده به دانشگاه برای شرکت در امتحانات پایان ترم جلوگیری کرد که وی پیش‌تر اجازهٔ دادستانی را به این منظور کسب کرده و با دانشگاه نیز هماهنگی قبلی به عمل آمده بود.

علی اکبر محمدزاده، دانشجوی زندانی دانشگاه صنعتی شریف که به ۶ سال حبس تعزیری محکوم است، از مدت‌ها قبل درخواست شرکت در امتحانات پایان ترم دانشگاه را به دادستانی تهران داده بود که با موافقت دادستان و معاون آموزشی دانشگاه قرار بود در ایام امتحانات به صورت تحت الحفظ و با همراهی مامور، وارد دانشگاه شود و در امتحانات شرکت کند.

خانواده وی نیز در این باره با معاونت آموزشی و حراست برای ورود وی به دانشگاه، شرکت در امتحان واحدهای درسی خود مذاکره و توافق کرده بودند.

اما صبح امروز پس از آنکه وی به همراه ماموران امنیتی از زندان اوین به دانشگاه مراجعه کرد، ماموران حراست با دستور دکتر روستا آزاد، رئیس دانشگاه شریف، از ورود وی ممانعت کردند و در ‌‌نهایت پس از ساعت‌ها معطلی در اتاقک حراست دانشگاه، ماموران محمدزاده را به زندان بازگرداندند.

این برخورد غیر قانونی در حالی با این دانشجوی زندانی صورت گرفت که حتی در طول این مدت، از دادستانی تهران نیز با حراست دانشگاه صنعتی شریف تماس گرفته و از آن‌ها خواسته بودند با توجه به نظر دادستان، اجازه ورود و امتحان دادن به علی اکبر محمدزاده داده شود، اما ترتیب اثر داده نشده است.

مسئولان حراست دانشگاه در این باره اظهار کرده‌اند که ما به علت عدم رضایت رئیس دانشگاه از ورود این دانشجو جلوگیری کردیم. این در حالی است که روستا آزاد رئیس دانشگاه نیز مورد این دانشجوی زندانی را از جمله موارد خاص دانسته که به گفته وی، باید در کمیسیون موارد خاص دانشگاه بررسی شود. بدین ترتیب حتی در صورت موافقت این کمیسیون، امکان ورود این دانشجو به دانشگاه حداقل یک هفته دیگر به تعویق خواهد افتاد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.