شنبه 5th می 2012 , ساعت: 12:05کد مطلب : 8308 نسخه قابل چاپ

ممانعت از حضور دو ناشر اهل سنت در نمایشگاه کتاب

عکس:مهر

دو ناشر معتبر اهل سنت کشور، از حضور در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منع شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین، انتشارات صدیقیو انتشارات فاروق اعظمزاهدان که به عنوان دو ناشر معتبر و فعال اهل سنت شناخته می شوند، با وجود ثبت نام به موقع، از حضور در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منع شده و به آنها اجازه شرکت داده نشد. این در حالی است که بیشتر زمینه کاری این دو ناشر، چاپ کتب درسی و مورد نیاز حوزه های علمیه اهل سنت است که با عرضه محصولات خویش در نمایشگاه، آنها را در اختیار حوزه‌ها و طلاب علوم دینی قرار می‌دهند.

لازم به یادآوری است که در نمایشگاه های استانی نیز به خصوص در مناطق سنی‌نشین، به جز ناشرانی محدود، به عموم ناشران اهل سنت اجازه حضور داده نمی‌شود.

در همین راستا لازم به ذکر است  پیش از این به دنبال تعلیق نشر چشمه و ثالث و جلوگیری از حضور نشر چشمه در نمایشگاه کتاب امسال، از شرکت انتشارات کویر و امید فردا در نمایشگاه بیست و پنجم به عمل آمده بود.در بر همین اساس شنبه گذشته تعدادی از اهالی فرهنگ طی نامه‌‌ای سرگشاده به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به آنچه اخبار ناراحت کننده در حوزه فرهنگ و خصوصا عرصه نشر کتاب نامیدند واکنش نشان دادند. امضا‏کنندگان این متن، اعم از نویسنده، شاعر و مترجم، از وزارتخانه ارشاد خواسته بودند ترتیبی اتخاذ کنند تا تعلیق‌ها برداشته شود و ناشران با‌‌ همان روال سابق به کارشان ادامه دهند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.