شنبه 23rd مارس 2013 , ساعت: 11:03کد مطلب : 39983 نسخه قابل چاپ
علی‌رغم صدور مجوز قضایی:

ممانعت از تحویل دارو به کیوان صمیمی

یک روز پیش از سال جدید ماموران زندان حاضر به پذیرفتن دارو برای کیوان صمیمی نشدند، این در حالی است که یک ماه پیش مجوز ورود دارو از سوی مقامات قضایی صادر شده است.

به گزارش جرس، این فعال ملی مذهبی ۶۴ ساله در طی مدت زندان بارها به خاطر شرایط نامناسب و برخورد غیرقانونی با زندانیان دست به اعتصاب غذا زد و همین امر باعث مشکلات جسمانی او شد. وی از آرتروز کمر، پا و گردن رنج می برد و باید تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرد.

همچنین پیگیری ها برای مرخصی کیوان صمیمی تاکنون بی نتیجه مانده است.

مهندس کیوان صمیمی، از قدیمی ترین تلاشگران جامعه مدنی است که همواره بر تقویت حوزه عمومی، مطبوعات و جنبش های مطالبه محور تاکید داشته است. وی پیش از این مسئولیت مجله توقیف شده نامه و نیز سایت مسدود شده خرابات را بر عهده داشته است. وی که سابقه بازداشت در زمان حکومت شاه را نیز دارد، عضو شورای ملی صلح، کمیته پی گیری بازداشت های خودسرانه،کمیته حمایت از حقوق شهروندی و نیز کمیته دفاع از حق تحصیل است.

صمیمی از جمله فعالان سیاسی است که پس از اعتراضات مردم به نتایج اعلام‌شده انتخابات ریاست جمهوری دهم بازداشت و تحت آزار و بازجویی طولانی مدت قرار گرفت.

وی که تنها یک روز پس انتخابات دستگیر شد، به اتهاماتی همچون زیر سوال بردن سلامت انتخابات و شرکت در تظاهرات متهم گردید و به شش سال زندان و محرومیت مادام العمر از فعالیت‌های سیاسی محکوم گردید این در حالی است که صمیمی در آن زمان در بازداشت به سر می‌برد و نمی توانسته در تظاهرات شرکت داشته باشد. اما صدور این حکم ناعادلانه برای این فعال ملیمذهبی کافی نبود و پس از مدتی در پاییز ۱۳۸۹ بدون هیچ حکم قانونی از زندان اوین به زندان رجایی شهر تبعید شد.

بزرگترین دغدغه آقای صمیمی رسیدن به معجزه گفتگواست تا گروههای مختلف جامعه در پای میز گفتگو با ارائه نظریه و هم اندیشی به نتایج مثبتی برسند. آرزوی بزرگ این زندانی سیاسی در این روزها این است که گروه های مختلف چه در داخل چه در خارج بتوانند در فضایی همدلانه و دوستانه نه تخریبگر، گفتگو کنند و از دل این گفتگو به همنشینی، هم اندیشی و همراهی برسند.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.