جمعه 7th فوریه 2014 , ساعت: 05:02کد مطلب : 59464 نسخه قابل چاپ
حداد عادل:

ملت ایران به هر جریانی که بخواهد به آمریکا گرایش پیدا بکند بدبین است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه تهران با تاکید بر اینکه هر جریان سیاسی و شخصی که بخواهد به آمریکا گرایشی پیدا کند محکوم است، گفت: اظهارنظر و نقدهایی که از سوی نمایندگان مجلس می شود از سر دلسوزی و حساسیت نسبت به انقلاب است.

به گزارش مهر، غلامعلی حداد عادل نماینده  تندروی تهران در مجلس در سخنرانی پیش از خطبه‎های نماز جمعه این هفته گفت: مردم ما با ایمان به امام (ره) پشت سر او راه افتادند و از نهضت امام (ره) حمایت کردند و در نهایت این انقلاب و نظام پیروز شد.

حداد عادل با بیان اینکه جوان هایی که پانزده خرداد سال ۴۲ را ندیده بودند به میدان آمده بودند، افزود: این جوانان به میدانهای خوف و خطر آمدند و به شهادت رسیدند لذا ملت ایران و سراسر ایران زمین با وحدت کلمه آغوش باز کردند برای استقبال از امام (ره) و یکپارچه پشت سر امام (ره) حرکت و اطاعت کردند.

سخنران پیش از خطبه ‎های نماز جمعه با بیان اینکه امام برای تأسیس حکومت دینی و اسلامی برنامه داشت، ادامه داد: در نظر امام (ره) استقلال بدون داشتن نظریه اسلامی درباره حکومت کامل نمی‎شد و امام (ره) با نظریه ولایت فقیه هم برای حذف شاه برنامه داشت هم برای برپایی حکومت دینی.

سخنران پیش از خطبه ‎های نماز جمعه ایران اسلامی را الگوی همه ملت های مسلمان دانست و گفت: ایران اسلامی برای همه ملت ها الگو شد و مایه امید و به موفقیت بسیار دست یافت. آن دشمنانی که در ایران نفوذ داشتند، به لطف خداوند، اراده ملت و رهبری امام (ره) همه از ایران رانده شدند الگو شد برای ملت های مسلمان.

وی افزود: ایران اسلامی توانست دشواریهای بزرگ را پشت سر بگذارد. جنگ هشت ساله برای نابودی این ملت طراحی شده بود اما این مردم جنگ را اداره کردند و هشت سال شهید، جانباز و اسیر دادند اما یک وجب از خاک سرزمین اسلامی را به دشمن واگذار نکردند.

حداد عادل ادامه داد: این موفقیت با همه خسارت هایی که داشت منشاء همه حرکت ها و برکت ها چه در سال های جنگ، چه در سالهای بعد از جنگ شد.

وی با بیان اینکه ایران امروز به عنوان یک کشور پیشرو و پیشرفته شناخته شده است، افزود: ایرانی که ماهواره و موجود زنده به فضا می فرستد. ایران توانسته به انرژی صلح آمیز هسته ای دست پیدا کند و در همه رشته های علمی و فنی و مهندسی قدم برداشته است به طوری که رشد علمی کشور ۱۸ برابر شده و جمعیت دانشجویی ما از ۱۷۵ هزار نفر در سال ۵۷ به ۴٫۵ میلیون نفر رسیده است.

سخنران پیش از خطبه ‎های نماز جمعه تحریم های اقتصادی ایران را توطئه اخیر دشمنان دانست و گفت: همه قوای خود را به کار بستند و موضوع انرژی هسته ای را بهانه کردند تا با تحریم، انقلاب را در فشار قرار دهند.

وی با بیان اینکه آمریکا به طمع خام افتاده است، تصریح کرد: آنها تصور می کنند اینها دولت و مقامات ایران با آنها بر سر میز مذاکره می نشینند و حاضر می شوند توافقنامه امضا کنند به این علت است که ملت ایران دچار ضعف شده یا راه خود را گم کرده است و آنها چنین فکری می کنند.

حداد عادل ادامه داد: به خاطر همین رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه و آن خانمی که معاون وزیر امور خارجه است مرتب شاخ و شانه می کشند، صحبت از این می کنند که همه گزینه ها روی میز است اما ملت ایران می داند این حرف ها به خاطر چیست. این حرف ها نشانه ضعف آمریکایی هاست نه ضعف ملت ایران.

وی با ادعای  اینکه آمریکا روز به روز دچار شکست مفتضحانه می شود ادامه داد: در افغانستان، در عراق، در سوریه ببینید چه چیزی به دست آوردند. در بین همه ملت ها منفور شده اند، آنها از نظر اقتصادی مشکل دارند، در دیپلماسی خارجی مذاکره با ایران را وسیله کردند تا در دنیا تبلیغ کنند ما آقای دنیا هستیم و ایران را سر میز مذاکره نشاندیم در حالیکه ایران هیچ وقت از مذاکره منطقی بر سر میز مذاکره کنار نرفته بود.

سخنران پیش از خطبه ‎های نماز جمعه با بیان اینکه آمریکا برای مصرف داخلی و جبران ناکامی ها مرتبا شاخ و شانه می کشد، ادامه داد: آمریکا بداند مذاکره کردن ایران از سر عجز نیست و به معنی فراموش کردن جنایت های آمریکا در ایران نیست. مذاکره کردن به معنی این نیست ملت ما به آمریکا اعتماد کرده و بالاخره نشستن بر سر میز مذاکره با گروه ۱+۵ به آمریکا اجازه نمی دهد که به این کشور رسول الله برگردند.

حداد عادل با اشاره به اینکه ملت ایران استقلال خود را با هیچ چیز معاوضه و معامله نخواهد کرد، افزود: همان طور که رهبری فرموده است به تیم مذاکره کننده اعتماد داریم و به آمریکا خوشبین نیستیم، اظهارنظر و نقدهایی که از سوی نمایندگان مجلس می شود از سر دلسوزی و حساسیت نسبت به انقلاب است.

وی ادامه داد: ملت ایران هم به آمریکا بدبین است هم به هر جریان سیاسی و شخصی که بخواهد به آمریکا گرایشی پیدا کند و این تفکر مردود و محکوم است.

حداد عادل با اشاره بهجنبش مردمی سبز ایران گفت: امام (ره) فرمودند هر وقت دیدید دشمنان به کاری اصرار دارند در نیت آنها شک کنید لذا سال ۸۸ و آن فتنه نشان داد وقتی رژیم صهیونیستی و آمریکا از آن فتنه حمایت می کنند مردم به پشتیبانی نظام آمدند و علیرضا ستاری از کسانی بود که در روز عاشورای ۸۸ مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود و بیمار بود و جنازه اش تشییع شد.

سخنران پیش از خطبه ‎های نماز جمعه در پایان گفت: مردم در ۲۲ بهمن امسال با حضور باشکوه و حماسی خود پشت سر رهبری در وفاداری به آرمان های امام (ره) عزم و اراده خود را برای پاسداری از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به جهانیان نشان دهند.


حوزه :
  1. سید حسن

    جالب اینه کسانی که از نظر مردم منفورترین چهره ها هستند، همواره به خودشون حق میدن از طرف مردم و از قول اونها حرف بزنند، درست مثل پدر زن مجتبی. البته تعجبی نداره، حاکمیت وقاحته دیگه، باید هم در گستاخی و پررویی حد و مرز نشناسه.

  2. احمد

    این حداد عادل برای این افاضات با اقا مجتبی مشورت کرده است ؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.