پنج‌شنبه 8th آگوست 2013 , ساعت: 09:08کد مطلب : 49049 نسخه قابل چاپ
تداوم فشار بر فعالان ملی-مذهبی

مسعود پدرام در آستانه عید فطر به یک سال حبس دیگر محکوم شد

در آستانه عید فطر، قاضی پیر عباسی، مسعود پدرام را به یک سال حبس دیگر محکوم کرد.

 به گزارش جرس، مسعود پدرام، عضو شورای فعالان ملی-مذهبی در حال گذراندن حکم قبلی خود در زندان اوین است. مسعود پدرام در دادگاه از موضع یک پژوهشگر و نویسنده از کارهایش که با نیت اصلاح و بهبود جامعه انجام داده است، دفاع کرد. به گفته یک منبع آگاه در دادگاه، او به قاضی گفت که همه کارهایش در قالب کتاب و مقاله و در چارچوب قانونی نشریات کشور به چاپ رسیده است. اما گویا قاضی این گفته او را نپذیرفته و کارهای پژوهشی او را پوششی برای فعالیت های این پژوهشگر دانسته است.

پس از آنکه دو سال پیش این زندانی سیاسی خواسته بازجویان اطلاعات سپاه مبنی بر کناره گرفتن از شورای فعالان ملی – مذهبی را نپذیرفت، پرونده سال ۸۰ وی بار دیگر به جریان افتاد و او بازداشت و به بند ۳۵۰ منتقل شد.

با صدور حکم جدید یک سال حبس تعزیری برای مسعود پدرام، وی مجموعا به چهار سال حبس محکوم شده و باید دو سال دیگر  در زندان اوین بماند.

خاطرنشان می شود به رغم وجود برخی از نشانه ها  برای دادن فضای باز فشار نیروهای امنیتی همچنان بر نیروهای ملی-مذهبی ادامه دارد.


برچسب ها :
  1. سلمان محمدی

    مسعود عزیز. من شرمنده تو و همه ملی – مذهبیها و همه آزادیخواهان زندانی ام. از این که کاری نمی توانم برای تان بکنم، شرمنده ام. از این که گاهی خوش می گذرانم و شما آنجا رنج می کشید و هی بر محکومیت تان افزوده می شود، شرمنده ام. از این که تنها کاری که از دستم بر می آید، دعا کردن برای شماست، شرمنده ام.
    امیدوارم خدا همه ستمگران را هدایت کند، همه آزادیخواهان را آزاد کند، و …. ما را هم ببخشد بمحمدٍ و آله صلی الله علیهم اجمعین.

  2. فرهاد

    شتر سواری که ۲لّا ۲لّا نمیشه . وقتی کار غیرقانونی انجام بدهی باید منتظر بازخوردش هم باشی . حالانویسنده باشی یا کارگر یا پژوهشگر و نویسنده ، فرقی نمی کنه باید تاوان کار رو پس داد . واقعا تلخ است می دانیم .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.