چهارشنبه 23rd اکتبر 2013 , ساعت: 06:10کد مطلب : 53562 نسخه قابل چاپ

مسعود پدرام به مرخصی سه روزه آمد

مسعود پدرام عضو شورای فعالان  ملی مذهبی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی دیروز برای سه روز از زندان اوین به مرخصی آمد.

به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی سبز و از اعضای شورای فعالان ملی-مذهبی ایران در آبان ماه ۹۰ به دلیل حوادث پس از انتخابات ۸۸ بازداشت و برای سپری کردن سه سال محکومیت خود روانه زندان اوین شده بود.

پس از آن وی دوباره به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان دیگر و در مجموع ۴ سال زندان محکوم شد.

مسعود پدرام در دادگاه از موضع یک پژوهشگر و نویسنده از کارهایش که با نیت اصلاح و بهبود جامعه انجام داده است، دفاع کرد. در دادگاه، او به قاضی گفت که همه کارهایش در قالب کتاب و مقاله و در چارچوب قانونی نشریات کشور به چاپ رسیده است. اما گویا قاضی این گفته او را نپذیرفته و کارهای پژوهشی او را پوششی برای فعالیت های این پژوهشگر دانسته است.

پس از آنکه دو سال پیش این زندانی سیاسی خواسته بازجویان اطلاعات سپاه مبنی بر کناره گرفتن از شورای فعالان ملی – مذهبی را نپذیرفت، پرونده سال ۸۰ وی بار دیگر به جریان افتاد و او بازداشت و به بند ۳۵۰ منتقل شد.

با صدور حکم جدید یک سال حبس تعزیری برای مسعود پدرام، وی مجموعا به چهار سال حبس محکوم شده و باید دو سال دیگر  در زندان اوین بماند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.