جمعه 2nd آگوست 2013 , ساعت: 04:08کد مطلب : 48707 نسخه قابل چاپ

مسعود باستانی بعد از دو هفته مرخصی به زندان احضار شد

مسعود باستانی، روزنامه‌نگار زندانی پس از تنها دو هفته مرخصی، به زندان احضار شد.

به گزارش کلمه  دادستانی تهران این روزنامه نگار را مجدداً برای ادامه‌ی دوران محکومیت شش ساله‌اش به زندان فراخواند و وی باید از روز شنبه ۲۶ امرداد برای طی ادامه‌ی دوران محکومیت‌اش به زندان رجایی شهر کرج بازگردد.

این احضار به طور شفاهی و هنگام تمدید مرخصی همسرش، مهسا امرآبادی به وی ابلاغ شد و داستانی گفت که: یا مسعود باستانی باید در مرخصی باشد یا او و مرخصی هر یک را مشروط به ادامه حبس دیگری کرد.

گزارش مذکور می افزاید: متاسفانه دادستانی تهران این روند را درمورد زوج‌های روزنامه‌نگار و زندانیان سیاسی دیگر مانند بهمن احمدی امویی و ژیلا بنی یعقوب نیز در پیش گرفته که با توجه به انتخابات ریاست جمهوری گذشته و روی کارآمدن قریب‌الوقوع دولت تدبیر و امید، بسیار سوال برانگیز است.

شایان ذکر است که مسعود باستانی بعد از انتخابات ریاست جمهوری دور دهم بازداشت و به شش سال حبس محکوم شده است. وی از روز بیستم تیرماه در مرخصی به سر می‌برد و همسر روزنامه‌نگارش مهسا امرآبادی نیز که در ۲۲ خرداد ۱۳۹۰، به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه و گزارش از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه‌ای به یک سال حبس محکوم شد. و هنوز حکم آزادی وی ابلاغ نشده است، در مرخصی مشروط به ادامه زندان همسرش است.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.