دوشنبه ۱۱ام اردیبهشت ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۱:۰۲کد مطلب : 7590 نسخه قابل چاپ
هاشمی شاهرودی:

مرتضوی در کهریزک کاره ای نبود،رهبری مخالف استیضاح وزیر کار است

در حالی که انتشار خبر صدور حکم مشاورت هاشمی شاهرودی برای محمد شریف ملک زاده، با شگفتی بسیاری مواجه شده بود،یکی از مسئولان دفتر آیت الله شاهرودی صدور این حکم را تایید کرده و البته توضیح داده که مربوط به دفتر شخصی ایشان است و ملک زاده هیچ سمتی در دفتر آیه الله شاهرودی به عنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یا رئیس هیات عالی حل اختلاف قوا ندارد و صرفا مشاور اجرایی ایشان در بنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) در مشهد است. این خبر در حالی تایید شده است که این مسئولان قوه قضائیه و مجلس در مورد ملک زاده به دلیل نزدیکی به مشایی حساسیت ویژه‌ای دارند.

به گزارش  «بازتاب»، همزمان و در شرایطی که موضوع استیضاح وزیر کار و رفاه به شدت داغ بود، برخی بولتن های اصولگرایان مدعی حمایت آیت الله شاهرودی از مرتضوی و مخالفت وی با استیضاح شدند.

در این بولتن آمده بود: “گفته می‌شود در حاشیه جلسه مجمع تشخیص، آقایان علی لاریجانی و آیت‌ا… هاشمی شاهرودی دقایقی را با هم به صحبت نشستند. آقای شاهرودی در این جلسه از آقای مرتضوی حمایت می‌کرده و می‌گوید در بحث کهریزک مرتضوی کاره‌ای نبود و من از شما می‌خواهم به گونه‌ای بحث استیضاح منتفی شود. مشی رهبری هم مخالف این امر است و ایشان مخالف است که اول سال کام مردم تلخ شود. استیضاح رای هم نخواهد آورد و شما بروید با آقای حداد عادل و توکلی هم صحبت کنید تا استیضاح را پس بگیرند.”

طبق نوشته این بولتن، لاریجانی با این درخواست آیت الله شاهرودی مخالفت کرده است.

بازتاب در ادامه گزارش خود آورده است:«در این حال برخی با کنار هم قرار دادن این موارد، این موارد را ناشی از این دانسته اند که اخیرا مواضع آیت الله هاشمی شاهرودی به دولت نزدیک شده است؛ این در حالی است که به نظر می رسد اگر خبر حمایت وی از مرتضوی نیز صحت داشته باشد، این موارد نوعی دفاع از نیروهای سابق ایشان در زمان عهده دار بودن ریاست دستگاه قضایی است.»

گفتنی است سعید مرتضوی در دوران ریاست آیت الله شاهرودی بر دستگاه قضایی سالها منصب کلیدی دادستان تهران را بر عهده داشت. ملک زاده نیز که در گذشته ظاهرا راننده آیت الله شاهرودی و سپس مشاور جاسبی و رییس مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد بوده، روابط نزدیکی با مرتضوی داشته است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.