جمعه 13th ژوئن 2014 , ساعت: 03:06کد مطلب : 63988 نسخه قابل چاپ
با حضور دوستان و شاگردان

مراسم سومین سالگرد شهادت هدی صابر برگزار شد

مراسم سومین سالگرد شهادت هدی صابر امروز  امروز صبح، با حضور تعدادی از شاگردان و دوستان وی برگزار شد.

در این مراسم که بدون اطلاع قبلی برگزار شد فیروزه صابر خواهر، ابوطالب آدینه وند کمال رضوی از شاگردان وی   و مهندس میثمی در مورد ابعاد فکری و شخصیتی هدی صابر سخنانی ایراد کردند.

به گزارش شبکه های اجتماعی فیروزه صابر ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان  بر ضرورت شناخت ابعاد منش و بینش و روش هدی، هاله و مهندس سحابی تاکید و از شاگردان هدی درخواست کرد به نحوی خلاصه به تشریح میراث او بپردازند.

سپس، ابوطالب آدینه به تشریح خط‌ مشی صابر زیر عنوان «استراتژی کرم شب‌تابی» (با الهام از تعبیر صمد بهرنگی که می‌خواست نه خورشیدی عالمتاب، بل چون کرم شب‌تابی مکانی ولو کوچک را روشن کند)، پرداخت و هدی را روشنفکر خودساخته‌ای که تحقق نیایش‌های دکتر شریعتی بود، خواند.

کمال رضوی در نسبت هدی با جنبش دانشجویی و توصیه‌های او در این رابطه سخن گفت.

در پایان، مهندس میثمی با لحنی بغض‌آلود به تأملات هدی در قرآن و تحقق آن ارزش‌ها در زندگی هدی، هاله، و مهندس سحابی اشاره کرد، و از وضع کنونی خانواده و توفیق فرزندان هدی در تحصیل خبر داد و برایشان آرزوی صبر و سلامت کرد .

مراسم با قرائت دسته‌جمعی حمد-و-اخلاص و تشکر مجدد فیروزه صابر به پایان رسید و او از این‌که امکان برگزاری رسمی مراسم هدی، همچون مراسم یادروز دکتر شریعتی، فراهم نیست و دوستانی زیر آفتاب سرپا ایستادند و بدون بلندگو به سخنرانی‌ها گوش دادند، اظهار تأسف کرد. همچنین در این مراسم «یادنامه»ای که برای نخستین بار منتشر شده است و حاوی بخشی از دست‌نوشته‌های زندان آخر هدی صابر است، توزیع شد.

0

حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.