یکشنبه 9th سپتامبر 2012 , ساعت: 01:09کد مطلب : 22741 نسخه قابل چاپ
در دفتر خانم اعظم طالقانی

مراسم بزرگداشت آیت الله طالقانی برگزار شد

مراسم بزرگداشت آیت الله طالقانی در سالگشست رحلت این عالم بزرگ نواندیش در دفتر جامعه اسلامی زنان  و دفتر نشریه توقیف شده پیام هاجر به مدیر مسئولی خانم اعظم طالقانی  برگزار شد.

بنا به اخبار دریافتی توسط سایت ملی – مذهبی این مراسم عصر روز شنبه ۱۸ شهریور با حضور عده زیادی از علاقه مندان نواندیشی دینی برگزار شد.

درابتدای این مراسم که از ساعت ۶ بعد از ظهرآغاز شد ، خانم اعظم طالقانی فعال ملی- مذهبی و دختر آیت الله طالقانی ضمن خوش آمد گویی به حاضران در باره نگاه تفسیری آیت الله طالقانی در پرتوی از قرآن نکاتی را مطرح کرد و ضمنا خبر داد که ویرایش جدیدی از تفسیر پرتوی از قرآن آیت الله طالقانی همراه با اضافات و ملحقاتی تازه چاپ و منتشر شده است.

در ادامه آقای ناصر مهدوی به بحث در باره افکار و آرا مرحوم طالقانی پرداخت. وی ضمن توضیح گوشه هایی از آرا و نظرات متفکران بزرگ عرصه اندیشه بشری به درون مایه تفسیر پرتوی از قرآن رسید و گفت از درون دین و نیز تفسیر پرتوی از قرآن آیت الله طالقانی نه اخلاق ماکیاولی بیرون می آید و نه هیچ گونه استبدادی.

در ادامه مراسم کلیپی در باره آیت الله طالقانی نمایش داده شد و در انتها نیز جلسه پرسش و پاسخ با حاضرین برگزار گردید.

در این مراسم برخی چهرهای شناخته شده فکری و سیاسی همچون آقایان حسین شاه حسینی، حسین انصاری راد، محمد بسته نگار، محمد نوری زاد، مهدی غنی، علی قاسمی و .. نیز حضور داشتند.


  1. نظیر

    ای پدر سوک تو ماتم آزادیست ، دریغ .

  2. بابک

    واقعا برای ملت پدر بودند. روحشان شاد.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.