دوشنبه 17th فوریه 2014 , ساعت: 04:02کد مطلب : 59998 نسخه قابل چاپ
حمله آقای خامنه ای به آمریکا در آستانه دور جدید مذاکرت هسته ای

مذاکرات ادامه خواهد داشت اما فایده ای ندارد

آقای علی خامنه‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و غرب با حمله مستقیم به آمریکا و انتقاد و هشدار تلویحی به دولت حسن روحانی گفت که مذاکرات تهران با آمریکا و غرب به جایی نرسیده است. اما در عین حال از تداوم مذاکرات نیز دفاع کرده است.

به گزارش دیگربان آقای خامنه‌ای روز دوشنبه (۲۸ بهمن) در جمع گروهی از مردم آذربایجان بی‌آنکه نامی از حسن روحانی و مقام‌های دولت یازدهم ببرد گفته «یک عده سعی نکنند با بزک کردن چهره آمریکا، زشتی‌ها، وحشت‌آفرینی‌ها و خشونت‌ها را از چهره آمریکا بزدایند.»

وی افزوده «تصور برخی مسئولان دولت قبل و دولت کنونی این بود که اگر در قضیه هسته‌ای با آمریکا مذاکره کنیم، موضوع حل می‌شود.»

رهبر جمهوری اسلامی اضافه کرده مخالفتی با مذاکرات نداشته و ندارد٬ اما معتقد است که مذاکرات محدود ایران با آمریکا بر سر برنامه هسته‌ای تهران به جایی نرسیده است.

آقای خامنه‌ای اضافه کرده که اظهارات «سخیف» مقام‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ادامه دارد و «رئیس‌ جمهور آمریکا با کمال وقاحت از فتنه گران در سال ۸۸ حمایت کرد و اخیرا هم دارند حمایت می‌کنند.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفته «گستاخی، پررویی، زیاده‌طلبی، بددهنی و بی‌ادبی مسئولین آمریکا، موجب شد مردم با غیرت دینی در ۲۲ بهمن امسال، گرم‌تر به میدان بیایند.»

آقای خامنه‌ای درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب نیز گفته «کاری که مسئولان دولتی ما شروع کردند ادامه پیدا خواهد کرد و ایران نقض قرار نمی‌کند، اما اکنون هم می‌گویم که فایده‌ای ندارد و بجایی نخواهد رسید.»

وی همچنین به طور تلویحی خطاب به دولتی‌ها گفته «راه علاج مشکلات، پیمودن راه اقتصاد مقاومتی است. ثروت‌ها و منابع کشور فوق العاده است، چشم به دست دیگران ندوزیم.»

این اظهارات آقای علی خامنه‌ای در دولت حسن روحانی در شرایطی بیان شده که تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران امروز برای دور جدید گفتگو‌ها با غرب راهی وین شده است.


حوزه :
برچسب ها :
 1. حمید

  ناز کردن ، آنهم از نوع خرکی آن برای غربی ها قابل درک نیست . شادروان سعیدی سیرجانی از اولین قربانیان کینه شتری ، در یکی از نوشته های خود آورده است که ، میخواستم معنی کلمه ناز را به یکی از دختران دانشجوی غربی دانشکده ادبیات تفهیم کنم . وقتی به او گفتم که ناز کردن یعنی اینکه چیزی را قلبا بخواهیم ولی وانمود کنیم که نمی خواهیم . دختر دانشجو گفت که مگر مرض داریم .
  مقام عظمای ولایت باید متوجه این نکته باشند ، مگر اینکه نمایندگان معظم له در عمان ، در مورد کلمه ناز توضیح کافی داده باشند . تشخیص مورد مصرف فرمایشات معظم له در مواردی که مصرف داخلی دارد ، نشانه درک متقابل طرفین است .

 2. hala chera naft shoma ra nemi kharand

  تمام این افراد و گروه ها که سعی دارند گوادلپ و مذاکرات ایت الله خمینی با امریکا را بزرگ کنند و ریشه انقلاب را به آنجا وصل کنند و خود این جنگ تبلیغاتی که راه انداخته اند بنایش بر یک اصل مسلم و یک تابوی مارکسیستی روسی گذ اشته شده است :
  ” مذاکره با امریکا حرام و نجس مارکسیستی است !”
  اما مذاکره با روسیه و شوروی حتا اگر پنهانی و به قصد مستعمره و یا ایالت ١۵ روسیه شدن باشد اصلا اشکالی ندارد , انقلابی هم هست , حرف زدن در مورد ان هم حرام
  ما رکسیستی است و نویسنده سانسور و با چماق تکفیر سوسیالیستی کوبیده میشود

  چرا بختیار که در همان زمان با توصیه همان امریکا و همان انگلیس از دست همان شاه نخست وزیری میگیرد اشکالی ندارد ؟
  یعنی این قضاوت ایرونیک مارکسیستی روسی پا یش در تناقضی که مارکسیست ها در همه مسائل با ان روبرو هستند , از همان آغاز گیر است .

  حالا چرا اینکار را میکنند ؟

  چون می خواهند رد پای حزب توده , شوروی و فداییان را از انحرافی که در انقلاب پدید آمد و آنها عامل اصلی ان بودند ( نه هایزر , نه کارتر , نه شاه , نه برژینسکی و نه حتا ایت الله خمینی !) پاک کنند .

  به همین دلیل اینها به این سوالی که من ٢٠ سال است از آنها میپرسم جواب نمی دهند
  اگر این انقلاب آمریکایی بود و ساخت امریکا
  چرا شوروی ها و روسیه صاحب ان شدند ؟
  چرا عوامل شوروی و حزب توده از همان اول حامی ان شدند و ماندند و بسیار بیشتر و شدید تر و طولانی تر تا ۶٧ ( علیرغم تمامی جنایات این رژیم ) پشتیبان اصلی ان ماندند ؟

  و سوال مهمتر بنده
  چرا الان که این رژیم می خواهد فقط از روی ضرورت با همان امریکا مذاکره کند و به قول شما از روی فریب کاری و شرایط اضطراری است و رهبرش مرتب می گوید به آنها بی اعتماد است ولی با مذاکره مخالف نیست و در سوریه و لبنان و عراق و افغانستان علیه آنها و متحد با روسیه عمل میکند , شما ها اینقدر اضطراب و {…} سیاسی گرفته اید ؟

  میگویید کمونیست ها نباید در قدرت می آمدند ! پس موسوی و نبوی ( مجاهدین انقلاب) چه گونه سالها با ایت الله پاتریس لومومبا ( خویینیها ) و پدر خوانده حزب الله ( محتشمی پور ) و دست نشانده قذافی در ایران ( جلال الدین فارسی کاندید حزب توده ) قدرت را اشغال کردند ؟ الان هم علی لاریجانی همان نقش را ایفا میکند .

  بدیهی است وقتی در کشوری بحران ایجاد شود و انقلاب و انفجار دولت امریکا و دولت رو سیه و دولت انگلیس با سران و رهبران ان شورش تما س بگیرند و اگر دولت تحت حمایت آنها در شرف رفتن از حکومت باشند سعی کنند منافع خودشان را تا جایی که ممکن است نگه دارند . الان امریکا با جانی قرن اسد مذاکره میکند . روسیه از کودتا چی مفلوک مصری دفاع میکند !

  ویت کنگ ها همان زمان که به نیابت از شوروی و چین با امریکا میجنگیدند با امریکا مذاکره میکردند !
  مذاکره چیزی را نشان نمی دهد
  دست آوردها مهم است
  ایران امروز روسی است
  جیره خوا ر روسیه است
  افکار رسمی حکومت مارکسیستی روسی و هم خط با توده ایها و فداییها است
  ضد امریکا و ضد اسراییل است
  در کدام کشور آمریکایی روسیه اینقدر نفوذ دارد و امتیاز امنیتی و نظامی و اقصادی و سیاسی ؟
  شما نمی توانید از تاریخ این را پاک کنید
  که امروز نهضت آزادی ها و لیبرال ها مورد خشم هستند ولی کانون نویسندگان روسی نیست .
  اسرائیل و امریکا مورد خشم هستند
  روسیه , کوبا , کره شمالی , ونزوئلا , سوریه , … متحد اصلی
  ایت الله خمینی پاریس ایت الله خمینی تهران در ۵٨ و در ۵٩ و در ۶٠ نبود .
  انقلا ب ۵٧ در دو ضربه سنگین اشغال سفارت امریکا علیه دولت با زرگان و کودتای ۶٠ علیه بنی صدر به نو کری روسیه در آمد و اشغال مارکسیست ها شد
  کیهان و اطلاعات را مارکسیست های روسی می نوشتند !
  مدرک
  همه آنها در رادیو فردا , دوچه ولله , بی بی سی , ….الان به نام مارکسیسم روسی برای روسیه و علیه امریکا و اسراییل و ترکیه و مردم اوکراین و … مینویسند
  شما فکر میکنید چرا وقتی ایت الله خامنه ای علیه مصالحه اتمی موضع می گیرد خودنویس و اخبار روز و دوچه ولله و رادیو فردا و بی بی سی و … همه با هم خو ش حال میشوند و او را تیتر اول میکنند ؟
  این {…} سیاسی چپ روسی از نزدیکی محتاطانه و حتا فریب کرانه ج ا به امریکا نشان از روسی بودن حکو مت دارد نه آمریکایی بودن
  وگرنه چرا اینها از اظهارات شاه عربستان و اردن ناراحت نمی شوند ؟ هر چه قدر آمریکایی باشد ؟
  این حرفهایی که در ج ا سران ان میزنند حرفهایی است که بنی صدر و یزدی و با زرگان میزدند یا میزنند ؟ نه اینها همان حرفهای کیانوری , رئیس دانا , زر افشان و عمویی و به عبارت صحیح تر پوتین است
  به همین دلیل اینها هیچ عکس العملی به کارهای تحریک آمیز و فوق قانون و ضد امریکا و ضد اسرائیل علی لاریجانی نشان نمی دهند

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.