سه‌شنبه 27th آگوست 2013 , ساعت: 04:08کد مطلب : 50080 نسخه قابل چاپ
عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید:

مدیران بنیاد شهید متهم به اختلاس و فساد مالی هستند

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی٬ عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران از فساد مالی و «اختلاس» بسیاری از مدیران این بنیاد خبر داد.

به گزارش دیگربان ایمن‌آبادی روز دوشنبه (چهارم شهریور) به سایت «خانه ملت» گفته که نتیحه تحقیقات اولیه از بنیاد شهید از وقوع اختلاس در این بنیاد حکایت دارد.

وی افزوده که «به طور حتم افرادی که متهم به اختلاس‌های مالی هستند را به دادگاه می‌کشانیم. بدیهی است که این مهم را با جدیت دنبال خواهیم کرد.»

ایمن‌آبادی اضافه کرده که «متاسفانه در این تحقیق و تفحص به مستنداتی رسیدیم که پای بسیاری از روسایی که در راس هرم بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند {در این اختلاس و فساد مالی} در میان است.»

این نماینده مجلس هیچ اشاره‌ای به رقم دقیق اختلاس صورت گرفته در این بنیاد و نام روسایی که به گفته وی در این فساد مالی نقش داشته‌اند٬ نکرده است.

وی در عین حال به حسن روحانی توصیه کرده کسانی را برای اداره این بنیاد انتخاب کند که در این اختلاس نقشی نداشته‌اند.

۱۰ خرداد امسال نمایندگان مجلس با ۱۲۹ رأی موافق، طرح تحقیق و تفحص از «بنیاد شهید و امور ایثارگران» را تصویب کردند.

«نبود شفافیت مالی»، «وجود شائبه‌های مختلف در بخش‌های اقتصادی بنیاد» و «کشف اختلاس ۱۵ میلیارد تومانی» از جمله دلایل پیگیری این طرح در مجلس عنوان شده است.


حوزه :
  1. احمد

    بهتر نیست یک با برای همیشه نام افرادی را در این نظام مقدس متهم به انواع فساد نیستند ، البته اگر وحود دارند ، اعلام کنند ، تا وقت مردم صرف این لیست بی انتهای متهمان نشود . کار به جایی رسیده است که حسن روحانی “پاکدستی” و راستگویی” را صفت ممیزه دولت خود اعلام کرده است . تازه دولت یک قوه است در بین سه قوه و نهادهای برساخته مقام ولایت ، منتخب مردم تحت ولایت شورای نگهبان هم هست .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.