جمعه 20th سپتامبر 2013 , ساعت: 01:09کد مطلب : 51839 نسخه قابل چاپ
احضار کارگردان ایرانی از سوی نیروهای امنیتی

مدارک محمد رسول اف در فرودگاه توقیف شد

عصردیروز ٢٨ شهریورماه، محمد رسول اُف، کارگردان ایرانى و برنده جوایز جشنواره هاى کن و تلورید، دقایقى پس از بازگشت به ایران، توسط نیروهاى امنیتى احضار و پاسپورت، مدارک هویتى و لپ تاپ شخصى اش توقیف شد.

به گزارش منابع خبری وى ابتداى ماه جارى میلادى جایزه جشنواره بین المللی تلورید در کلرادوى آمریکا را براى فیلم «دست نوشته‌ها نمی سوزند» از آن خود کرد و پیش از آن نیز با همین فیلم برنده جایزه بخش «نوعی نگاه» در فستیوال «کن» فرانسه شد.

محمد رسول اف در سال ۸۹ به اتهام «اقدام علیه امنیت کشور از طریق اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ۶ سال حبس تعزیزی و ۲۰ سال محرومیت از فیلمسازی محکوم شد.

او پس از تقلیل حکم زندان به یک سال، در ماه مه سال گذشته با فیلم تازه اش که صحنه های آن به طور مخفیانه در ایران فیلمبرداری شده به جشنواره کن رفته بود. هم اکنون او به عنوان رییس افتخاری جشنواره فیلم حقوق بشر نورنبرگ  انتخاب شده است.

خاطرنشان می شود تاریخ احضار آقاى رسول اف، روز هفتم مهر ماه “تعیین شده است. 

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.