چهارشنبه 21st آگوست 2013 , ساعت: 06:08کد مطلب : 49764 نسخه قابل چاپ
جدید ترین اظهارات صدر الدین شریعتی

مخالفان من باطل هستند/ خداوند مدافع من در برابر دشمنان است

صدرالدین شریعتی٬ رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با تائید استخدام بیش از ۱۰۰ نفر در این دانشگاه٬ مخالفان و منتقدان خود را «باطل» خواند و گفت خداوند مدافع وی در برابر «دشمنان» است.

به گزارش دیگربان   شریعتی  رئیس تندروی علامه روز چهارشنبه (۳۰ امرداد) به خبرگزاری فارس گفته که این استخدام‌ها به دستور وزیر علوم دولت دهم بوده و در این خصوص «تخلفی» صورت نگرفته است.

در روز‌های اخیر گزارش‌هایی از استخدام غیر قانونی ۱۰۰ نفر از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد با عنوان اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شده است.

شریعتی با دفاع از این اقدام خود و سایر تصمیم‌هایی که در سال‌های اخیر اتخاذ کرده٬ منتقدانش را گروهی «باطل» خوانده که علیه وی به خاطر «توکل بر خدا» حرکات «قبیحی» مرتکب شده‌اند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی ادعاکرده که خداوند از وی در برابر «دشمنانش» دفاع کرده و همین دفاع نیز منجر به «نجات» وی خواهد شد.

صدرالدین شریعتی حدود هشت سال است که ریاست دانشگاه علامه طباطبایی را بر عهده دارد و طی این مدت ده‌ها استاد دانشگاه را به اجبار بازنشسته و طرح «تفکیک جنسیتی» را به اجرا گذاشته است.

وی از جمله روحانیون واپس‌گرایی است که از زمان تصدی بر این دانشگاه قوانین سفت و سخت اسلامی را به اجرا گذاشته و برخی دروس علوم انسانی را حذف کرده است.

شریعتی از اجرای ۱۰۰ درصدی طرح «تفکیک جنسیتی» در مقطع کار‌شناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان یکی از افتخارات خود یاد می‌کند.

وی همچنین اضافه کرده است: «جریاناتی که به من حمله می‌کنند باطل هستند خود باطل بودن نابودی می‌آورد و قطعا حرف آنان به کرسی نمی‌نشیند.»

وی در حالی دم از خدا می زند که بدون ضابطه افراد نزدیک به خود را در دانشگاه استخدام کرده و با اخراج دانشجویان و اساتید زندگی سیاسی و شخصی آنها را در معرض خطرات سختی قرار داد.

از صدرالدین شریعتی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل اخراج استادان برجسته دانشگاه علامه طباطبایی در هشت سال گذشته نام برده می‌شود.

وی در واکنش به انتقاد‌ها از این اقدام خود ادعا کرده که به خاطر «مسائل شخصی و حفظ عفت عمومی» نمی‌تواند خیلی مطالب را بیان کند.

شریعتی افزوده «بعضی از این اساتید طبق نظر هیات انتظامی اساتید حکم اخراج داشتند٬ اما دانشگاه به خاطر مسائل خانوادگی آنان، آن اساتید را بازنشسته کرد.»

خاطرنشان می شود شریعتی یکی از منفورترین روسای دانشگاه های کشور است که  بسیاری از دانشجویان محروم از تحصیل وی را عامل اصلی این طرح  می دانند. در دوران وی دانشگاه فعال علامه به دانشگاهی افسرده و بی روح با ضوابط امنیتی تبدیل شده بود.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.