دوشنبه 25th مارس 2013 , ساعت: 03:03کد مطلب : 40068 نسخه قابل چاپ

محمد معتمدی موزیسین برگزیده ۲۰۱۳ رادیو فرانسه شد

جایزه موسیقی سال رادیو فرانسه در حضور اهالی موسیقی اروپا در تاریخ دوم فروردین‌ماه در شهر مارسی به محمد معتمدی خواننده ایرانی اهدا شد.

به گزارش مهر، اکسپوی موسیقی بابل مدکه همه ساله در شهر مارسی فرانسه برگزار می شود امسال شاهد معرفی هنرمندی از ایران به عنوان موزیسین برگزیده سال ۲۰۱۳ بود.

جمعه شب گذشته، دوم فروردین سال ۹۲ مصادف با بیست و دوم مارچ در یکی از سالن‌های محل برگزاری این نمایشگاه، محمد معتمدی برای اجرای موسیقی ایرانی به روی صحنه رفت.

قبل از اجرای این کنسرت مدیر برگزاری اکسپوی بابل مدبه همراه نماینده رادیو فرانسه بر روی صحنه حاضر شدند و ضمن معرفی چهره برگزیده سال ۲۰۱۳ جایزه فرانس موزیکرا به محمد معتمدی اهدا کردند. در ادامه محمد معتمدی طی یک کنسرت یک ساعته به اجرای برنامه‌ای بر اساس رباعیات حکیم عمر خیام نیشابوری پرداخت که بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت.

آزاد میرزاپور نوازنده تار، پاشا هنجنی نوازنده نی و بهنام سامانی نوازنده دف در این کنسرت معتمدی را همراهی کردند.

اکسپوی بابل مد در شهر مارسی فرانسه یکی از مهم‌ترین اتفاقات موسیقی اروپاست که همه ساله در مارسی شاهد گردهمایی اهالی موسیقی اعم از تهیه‌کننده، ناشر و مدیران فستیوال‌های موسیقی است.

این جایزه از سوی یک هیئت انتخاب متشکل از استادان موسیقی و اتنوموزیکولوژی فرانسه، از سال ۲۰۰۶ تاکنون به موزیسین‌ها یا خواننده‌هایی در جهان که با قابلیت‌های ویژه و منحصر به فرد در زمینه موسیقی ملل (ورد موزیک) فعالیت می‌کنند، اهدا می شود که برای اولین بار این جایزه به موسیقی کشور ایران و محمد معتمدی اهدا شد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.