چهارشنبه 20th ژوئن 2012 , ساعت: 08:06کد مطلب : 13429 نسخه قابل چاپ
با‌گذشت بیست و شش روز:

محمدصدیق کبودوند همچنان در اعتصاب غذا است

با گذشت ۲۶ روز، رییس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، خانواده‌ی کبودوند در ملاقات امروز صبح با وی از وخامت جسمی این فعال حقوق بشر خبر دادند و نسبت به سلامتی وی شدیدا اظهار نگرانی کرده‌اند.

پرینار حسنی همسر محمد صدیق کبودوند اعلام کرد: “آقای کبودوند بنا به درخواست اعضای خانواده، دوستان و همبندیان خود از آغاز اعتصاب غذای خشک صرف‌نظر کرده، اما اعلام کرده که به اعتصاب غذای خود همچنان ادامه می‌دهد.”

محمد صدیق کبودوند پیشتر اعلام کرده بود که از امروز اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کند.

همسر آقای کبودوند در ادامه‌ی گفتگو با کُردپا اعلام کرد که خواهرهای آقای کبودوند که امروز موفق به ملاقات با وی شده‌اند، از وخامت جسمی وی بسیار نگران شده‌اند و گفته‌اند: “آقای کبودوند بسیار لاغر و رنگ پریده بوده و در حین ملاقات بسیار بی‌حال و همچنین در مورد سلامت او ابراز نگرانی کرده‌اند.”

طی چند روز گذشته آقای کبودوند چندین بار به دلیل ضعف شدید به بهداری زندان منتقل شده است.

آقای کبودوند فعال حقوق‌بشر کُرد در اعتراض به عدم موافقت دستگاه‌های قضاییامنیتی حکومت اسلامی ایران با درخواست‌های مرخصی وی بیست‌و شش روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

تا کنون مسئولین قضایی هیچ اقدامی را در رابطه با درخواست آقای کبودوند انجام نداده‌اند.

این فعال حقوق بشر در پی وخامت بیماری فرزندش که در بیمارستان بستری است و نیاز مبرمی به حضور وی از نظر روحی دارد دست به اعتصاب غذا زده است. این در حالی است که این فعال حقوق بشر خود نیز در طول دوران زندان به چندین بیماری مزمن عصبی مبتلا شده و نیاز مبرمی به مداوا در خارج از زندان را دارد.

آقای کبودوند تا کنون چندین بار با وعده‌های مسئولین قضایی اعتصاب غذای خود را شکسته است، اما مسئولین هیچگاه به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.