سه‌شنبه 26th ژوئن 2012 , ساعت: 02:06کد مطلب : 14129 نسخه قابل چاپ
انتقال بهمن احمدی امویی به سلول انفرادی بند یک زندان رجایی‌شهر

محل نگهداری: انفرادی‌های مخصوص محکومان به اعدام

بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار زندانی که چندی پیش به زندان رجایی‌شهر تبعید شده بود، عصر دیروز به سلول انفرادی بند یک این زندان که محل نگهداری محکومان به اعدام است، منتقل شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، احمدی امویی، صبح دیروز در پی احضار به دادسرای اوین، به آنجا منتقل شده و پس از بازگشت به زندان به سلول انفرادی انتقال یافت. انتقال این روزنامه‌نگار زندانی به سلول انفرادی در حالی صورت می‌گیرد که به گفته سایر زندانیان، رئیس زندان رجایی‌شهر نیز از انتقال او به سلول‌های انفرادی بند یک این زندان سر باز می‌زده، با این‌حال دستور قضایی مقامات زندان اوین، او را ناچار به این انتقال کرده است. گفته می‌شود، رئیس زندان نیز نسبت به امنیت جانی احمدی امویی در این سلول‌ها اظهار نگرانی کرده ، با این‌حال آن را دستور قضایی دانسته است.

زندانیان سیاسی در زندان رجایی‌شهر می‌گویند:” این زندان دارای سلول‌های انفرادیِ مخصوص و بهتری هم هست و انتقال احمدی امویی به سلول انفرادی بند یک، موجب نگرانی همه شده است.” آنها می‌گویند:” شرایط این سلولهای انفرادی به قدری اسف‌بار است که همه زندانیان پس از مدت کوتاهی حضور در آنجا دچار بیماری و مشکلات جدی جسمی و روحی می‌شوند.” زندانیان می‌گویند:” هیچ‌کس نمی‌تواند آنجا دوام بیاورد.”

بهمن احمدی امویی، از روز ۲۲ خرداد و پس از اعتراض به حمله گارد ضد شورش به مراسم بزرگداشت شهید هدی صابر در بند ۳۵۰، به سلول انفرادی بند ۲۰۹ منتقل شده و نیمه‌شب با دست‌بند و پابند به زندان رجایی‌شهر تبعید شد. در حالی که هنوز دلایل این تبعید بر خانواده وی روشن نبود، روز گذشته در روندی غیرقانونی و به دلایل نامعلوم، دستور به انتقال او به سلول انفرادی داده شده است.

خانواده این روزنامه‌نگار زندانی می‌گویند:” انجام اینگونه برخوردها در حالی که بیش از سه سال از حبس بهمن می‌گذرد، قابل توجیه نیست.” این خانواده همچنین بیش از هر چیز دیگری، نسبت به سلامت جانی وی ابراز نگرانی می‌کنند. به گفته آنهامسئولان برای او شرایط تنبیه در تنبیه، درست کردند. هم او را به زندان رجایی‌شهر انتقال داده‌اند و هم اینکه، به بدترین سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شده است.”

بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار اقتصادی، در روز ۳۰ خردادماه سال ۸۸ به همراه همسرشژیلا بنی‌یعقوب، بازداشت شد و از سوی دادگاه به تحمل ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم سپس در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال حبس کاهش یافت. وی از آن زمان تاکنون در زندان به سر می‌برد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.