یکشنبه 20th اکتبر 2013 , ساعت: 06:10کد مطلب : 53418 نسخه قابل چاپ
احمد توکلی:

محرمانه بودن مذاکرات معقول است

نماینده تهران با بیان اینکه به مذاکرات ژنو خوش بین است گفت که محرمانه ماندن محتویات مذاکرات کار معقولی است.

به گزارش ایسنا، احمد توکلی در جمع خبرنگاران، در ارزیابی از مذاکرات اخیر ژنو و مباحث مطرح شده پیرامون آن در خصوص پیوستن به پروتکل الحاقی گفت: در قانون اساسی تصمیم گیری در مورد ملحق شدن به ان پی تی و پروتکل الحاقی وظیفه مجلس است. طبیعتا مجلس راضی نمی شود بدون امتیاز به حقی که ملت ایران باید به دست آورد این موضوع را بپذیرد. ما اساسا با این پذیرفتن مخالف نیستیم البته مشروط به این که مواهبش نیز همراهش باشد. اگر غربی ها به مواهبی که این قرارداد برای ما قائل است تن بدهند طبیعتا مجلس نیز تصمیم گیری مناسبی خواهد کرد.

این نماینده ی اصولگرای مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد نظرش در خصوص مذاکرات ژنو گفت: به مذاکرات خوش بین هستم ولی احتیاط را خیلی لازم می دانم.

توکلی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد ارزیابی اش از محرمانه نگه داشتن محتوای مذاکرات گفت: عقل اقتضا می کند که این اتفاق بیفتد. مگر می شود مسائل مذاکرات دیپلماتیک را قبل از به نتیجه رساندن سر خیابان جار زد؟ این کار خیلی معقولی است و باید انجام شود.

نماینده  تهران در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که شنیده ها حکایت آن دارد که غرب درخواست لغو غنی سازی ۲۰ درصد و تعطیلی تاسیسات فردو، نطنز و اراک را مطرح کرده است نظر شما در این رابطه چیست؟ گفت: ما باید به این دولت کمک کنیم؛ چون مردم به آن رای داده اند و سر کار آمده است و وزرایش از نمایندگان رای اعتماد گرفته و رهبری نیز اعتمادشان را ابراز کرده اند. منتظر باشیم که دولت در این باره اظهار نظر کند؛ طبیعتا عجله کردن در این زمینه کار غلطی است.

وی افزود: طبیعتا در این زمینه دامن زدن به سوء تفاهم ها کار غلطی است . همچنین پشت دولت را خالی کردن نیز کار غلطی است . البته ما همه نگران هستیم، مراقبت می کنیم ولی اعتماد می کنیم که ببینیم چه چیزی از کار درمی آید.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در مورد ارزیابیش از حذف سه دهک بالای جامعه از گرفتن یارانه نقدی گفت: من اصرار دارم ۳۰ درصد برخوردار جامعه از لیست یارانه بگیران حذف شوند و یارانه دریافت نکنند. دولت برای تامین یارانه نقدی کسری دارد و اگر می خواهد این روند را ادامه دهد مجبور است پول پرقدرت چاپ کند. در نتیجه کسری داریم که باید آن را از طریق ندادن یارانه به کسانی که حق گرفتن یارانه ندارند را جبران کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چطور قرار است سه دهک بالای جامعه برای نپرداختن یارانه شناسایی شود گفت: مگر شما در محله تان پولدارها را نمی شناسید؟ دولت با آمار ثبتی می تواند این افراد را شناسایی کند. تمام گردش حساب های مالی دارندگان حساب های بانکی در بانک مرکزی موجود است. طبیعتا می توانند افراد برخوردار را از این طریق شناسایی کند.

وی افزود: اگر کسی از یک حدی به بالا مالیات می دهد سود خالص درآمدی آن مشخص است. یا این که کسانی که خودروهای گران قیمت سوار می شوند و یا در خانواده شان چند خودرو وجود دارد مشخص است با همین روند می توان این افراد را قابل شناسایی قرار داد.


حوزه :
  1. احمد

    اصل کار همان مواهب است ، قانون اساسی هم بر مواهب تاکید فراوان دارد . اگر مواهب سر جای خودش باشد ، همه کارها معقول است .
    مگر کارشناسی قصاب محله احمدی نژاد اقتصاد ایران را درست نکرد ، برای معقول کردن پرداخت یارانه ها هم ، میرویم توی هر محله و ثروتمندان را میشناسیم . عالم اقتصاد و عضو کمیسیون برنامه و بودجه یعنی این . مدرکش را هم از دانشگاه انگلیس گرفته است .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.