پنج شنبه ۱۰ام فروردین ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۵:۰۱کد مطلب : 3531 نسخه قابل چاپ
پدر مسعود لواسانی با اشاره به وضعیت وخیم پسرش

ما امنیت نداریم!

به دنبال انتشار خبر ناپدید شدن مسعودلواسانی روزنامه نگار در روزهای اولیه سال نو، پدر او بدون اشاره به جزییات آنچه برای وی رخ داده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « اتفاق خیلی بدی برای پسرم افتاد که از ترس امنیت خانواده اش چیزی نمی خواهد بگوید. من واقعا متاسفم که در ایران با این شرایط زندگی می کنم. من عمر خودم را کرده ام و ترسی ندارم اما چون نگران فرزندم هستم نمی توانم چیزی بگویم . فقط بگذارید همه بشنوند که ما تحت کنترل شدید هستیم و امنیت نداریم.»

به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر مسعود لواسانی، روزنامه نگار در تاریخ ۴ خرداد ۸۸ به اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت و پس از گذراندن دو سال  زندان در ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۰ آزاد شد. در تاریخ ۱۷ دی ماه ماموران امنیتی با ورود به منزل این روزنامه نگار خانم فاطمه خردمند، همسر مسعود لواسانی را دستگیر کردند. خانم خردمند تقریبا یک ماه پس از بازداشت در تاریخ ۱۲ بهمن ماه آزاد شد. از آن تاریخ این زوج روزنامه نگار که دارای فرزند خردسالی هستند در سکوت کامل زندگی می کنند. با این حال در تاریخ ۳ فرودین ماه فاطمه خردمند در صفحه فیس بوک خود از ناپدید شدن همسرش خبر داد و نوشت:« مسعود از روز گذشته و به قصد هواخوری از منزل خارج شده اما تاکنون بازنگشته و خبری از او در دست نیست.»

یک روز بعد از آن در صفحه فیس بوک خود نوشت :« ظاهرا آن شب، (آقای لواسانی) هنگام پیاده‌روی بیهوش شده و یک انسان خیرخواه او را به بیمارستان منتقل کرده بود و چون کارت شناسایی همراه نداشته امکان اطلاع به خانواده نبوده است.» او نوشته است: «امروز (مسعود لواسانی) به هوش آمده و پس از اطمینان از نوار قلبی که بهبود نسبی را نشان می‌داد، کم‌کم از بیمارستان مرخص می‌شود.»

پدر لواسانی با اشاره به وضعیت بد فرزندش به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« خانواده ما تحت فشار و کنترل شدید است. تمام رفت و آمدهای ما کنترل می شود. از همسایه ها و مغازه دارها می پرسند که چه کسی به خانه ما رفت و آمد کرده است. »

 


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.