چهارشنبه 1st آگوست 2012 , ساعت: 05:08کد مطلب : 18389 نسخه قابل چاپ
بشار اسد: نبرد حلب تعیین کننده است

مانور ارتش ترکیه در نزدیکی مرز مشترک با سوریه

همزمان با سخنرانی اسد به مناسبت شصت و هفتمین سالگرد ارتش سوریه نظامیان ترکیه از برگزاری مانوردر نزدیکی مرز مشترک با این کشور خبر دادند. به گزارش روزنامه لوریان لوژور لبنان بشار اسد رئیس جمهور سوریه که روزهای سختی را می گذراند در سخنرانی که از تلویزیون رسمی سوریه  پخش شد نبرد حلب را نبردی سرنوشت ساز توصیف کرد و با ادعای اینکه ارتشش با گروه های تروریستی در حال نبرد است از نفوذ عوامل داخلی همدست با دشمن خارجی برای ایجاد ناامنی در سوریه انتقاد کرد.

این اظهارات اسد نشان می دهد تا چه میزان نبرد فعلی حلب برای حکومت او تعیین کننده است. نبردی که همچنان ادامه دارد و به رغم ادعای منابع رسمی حکومت سوریه ارتش این کشور نتوانسته است تا کنون کنترل دومین شهر بزرگ سوریه را در اختیار بگیرد.

از سوی دیگر ارتش ترکیه نیز مانوری نظامی را در نزدیکی مرز ترکیه و سوریه سازماندهی کرده است. به گزارش خبرگزاری آناتولی این مانور در دو کیلومتری مرز ترکیه و سوریه برگزار می شود و در آن ۲۵ تانک حضور دارند.

از طرف دیگر منابع خبری از درگیری بین مخالفان اسد و نیروهای  وفادار به وی در دو محله مسیحی نشین خبر داده اند. این درگیری ها برای نخستین بار روی داده اند.

 

0

  1. ناظر

    در پی اخطار شدید الحن ایران به دولت ترکیه نسبت به اظهارات داوداوغلو که گفته بود ،اگر رژیم اسد به کشتاری مثل کشتار حلبچه دست بزند سکوت نخواهیم کرد . دولت ترکیه به ایران اطمینان داد که این مانور هیچ ارتباطی با دست زدن احتمالی رژیم اسد به کشتاری چون کشتار حلبچه ندارد .

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.