دوشنبه 12th نوامبر 2012 , ساعت: 10:11کد مطلب : 29204 نسخه قابل چاپ
رضا خندان عنوان کرد

ماموران زندان مانع ملاقات نسرین ستوده با فرزندانش شدند

 رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل دادگستری زندانی می‌گوید که با وجود تماس دادستانی و دادن نامه ملاقات حضوری خانم ستوده با فرزندانش و چند ساعت انتظار در مقابل زندان اوین، اجازه ملاقات به آنها داده نشده است.

به گزارش رادیوزمانه، رضا خندان در صفحه فیس بوک شخصی خود نوشته است: “از دادستانی تماس گرفتند و گفتند بچه‌ها نامه‌ ملاقات حضوری دارند. ظرف یک ساعت باید خودم را به دادستانی که در بازار تهران است می‌رساندم، مهراوه را از مدرسه و نیما را که سرما خورده است از خانه بر می‌داشتم و سر ساعت در سالن ملاقات حاضر می‌شدیم. درست سه ساعت و نیم ما را مقابل زندان منتظر گذاشتند٬ بخش اداری زندان تعطیل شد و یک ساعت پس از تعطیلی زندان دست از پا درازتر برگشتیم. سه ساعت و نیم چشم بچه‌ها به در زندان بود و با هردفعه باز و بسته شدن منتظر بودند که آنها را برای ملاقات صدا می‌کنند. اما هیچ‌وقت این اتفاق نیفتاد.”

به نوشته وی در حالی که همیشه سالن ملاقات با نامه دادستانی اجازه ملاقات حضوری می‌دهد، این بار اعلام کردند که ملاقات باید از در اصلی زندان و محلی که زندانیان رفت و آمد می‌کنند باید صورت بگیرد، اما ئس از مراجعه به در اصلی زندان نیز اجازه ملاقات به فرزندان نسرین ستوده داده نشد. فرزندان نسرین ستوده چهار ماه است که از ملاقات حضوری با مادرشان محروم هستند.

رضا خندان: “از دادستانی تماس گرفتند و گفتند بچه‌ها نامه‌ ملاقات حضوری دارند. ظرف یک ساعت باید خودم را به دادستانی که در بازار تهران است می‌رساندم، مهراوه را از مدرسه و نیما را که سرما خورده است از خانه بر می‌داشتم و سر ساعت در سالن ملاقات حاضر می‌شدیم. درست سه ساعت و نیم ما را مقابل زندان منتظر گذاشتند و یک ساعت پس از تعطیلی زندان دست از پا درازتر برگشتیم

نسرین ستوده در اعتراض به عدم اجرای آئین‌نامه اداره امور زندان‌ها و محرومیت از حقوق یک زندانی از جمله عدم دسترسی به تلفن و ایجاد انواع محدودیت‌ها برای ملاقات با فرزندان خردسال خود و همچنین به مناسبت تشکیل پرونده کیفری و صدور قرار ممنوعیت خروج از کشور برای همسر و دختر ۱۲ساله‌اش از روز ۲۶ مهرماه (۱۷ اکتبر) دست به اعتصاب غذا زده است.وی از ۱۱ آبان ماه جاری به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ منتقل و ممنوع‌الملاقات شده است.

رضا خندان در رابطه با وضعیت فعلی همسرش نوشته است که هیچ خبری از وضعیت سلامت وی ندارد. وی با بیان اینکه نسرین ستوده ۱۸ ماه است که اجازه استفاده از تلفن را ندارد و هم اکنون هم در سلول انفرادی و بدون هم سلولی است،افزوده: “از آنجا که درمانگاه بند اطلاعات با درمانگاه زندان فرق می کند اگر هم به درمانگاه رفته باشد هیچکس خبردار نخواهد شد.”

به گفته رضا خندان: “بودن او در سلول انفرادی و نداشتن ملاقات هفتگی باعث خواهد شد که هیچ کس نتواند با او صحبت کند و حتی تشویق به پایان دادن به اعتصاب غذا. پیغام‌ افراد و یا گروه‌های مختلف برای پایان دادن به اعتصاب غذا به او نمی‌رسد.”

رضا خندان با ابراز نگرانی از اینکه از بند ۲۰۹ اطلاعات هیچ خبری بیرون نمی‌آید، نوشته است: “بودن او در ۲۰۹ اطلاعات کاملا غیر قانونی است. ۲۰۹ در مرحله بازجویی است نه برای کسی که حکم‌اش را می‌گذراند.قرار تنبیهی هم که به او داده‌اند سلول انفرادی است ولی به طور غیر قانونی ممنوع الملاقات هم کرده‌اند.”

وی ادامه داده است: “۲۰۹بندی است که زندانی برای استفاده از دستشویی هم باید چشم‌بند داشته باشد.مسولین زندان باید پاسخگو باشند چرا زندانی‌ای که در حال سپری کردن حکم‌اش است اکنون به دست بند امنیتی ۲۰۹ سپرده شده است.”

نسرین ستوده، ۱۳ شهریورماه ۱۳۸۹ بازداشت شد و به ۱۱ حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت از خروج از کشور، محکوم شد. زندان او در دادگاه تجدیدنظر به شش سال کاهش یافت.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.