دوشنبه 3rd دسامبر 2012 , ساعت: 06:12کد مطلب : 31148 نسخه قابل چاپ
رئیس دیوان عدالت اداری خطاب به احمدی نژاد

لازم است بیدار شوید و از شرایط سوء استفاده نکنید

رئیس دیوان عدالت اداری طی سخنانی ضمن نقد حکم انتصاب اخیر رئیس دولت دهم  برای مشایی ، گفت: چگونه داعیه تبعیت از رهبری و ولایت فقیه را دارید در حالی که بر خلاف مسیر آن حرکت می‌کنید؟ لازم است بیدار شوید و از شرایط سوء استفاده نکنید.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، منتظری در جلسه هیات عمومی، با انتقاد شدید از این اقدام رئیس جمهوری و اظهارات اخیر وی، گفت: ملت ایران شهید نداده است که زمینه تاخت و تاز برای عده‌ای فراهم شود که به هر ترتیب که می‌خواهند، عمل کنند. بالاخره کشور ضابطه و قواعدی دارد و انتظار داریم همه مسوولان به ویژه آنانکه مناصب مهم‌تری دارند به این قواعد و اصول پیایبند و ملتزم باشند.

وی افزود: فردی را در جایگاهی که به دلایلی واجد شرایط این انتصاب نیست، قرار می‌دهید و رهبری نیز این کار را نهی و تصریح می‌کنند که فلان شخص را در فلان پست نگذارید، اینکه بیایید همان فرد را روز به روز اوج دهید و بعد کلماتی درباره‌اش بگویید که گویی از اولیاء الله است. چه معنایی دارد. چرا او را در جایگاهی نصب ‌می‌کنید که از آنچه که مورد نهی رهبری بوده با اهمیت‌تر است و به عبارتی سمتی برایش تعریف ‌می‌کنید که با بسط ید بیشتری هر کاری را انجام دهد؟ سوالمان از آقایان این است که شما چه حجتی در پیشگاه خداوند دارید؟

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه اینها دردهای دل ماست، ادامه داد: وقتی رهبری که امروز حجت ما هستند، امری را نهی کردند، آیا انجام آن امر بر ما حرام نیست؟

وی با تاکید بر اینکه فقها و مجتهدان به نص صریح امام زمان ارواحنا له الفداء که امروز حجت واحده الهی است، برای ما حجت‌اند، گفت: علی فرض اینکه یک مجتهد جامع‌الشرایط در نظری خطایی بکند، قول، نظر، فتوا و حکم او بر ما حجت است.

منتظری خاطرنشان کرد: ما که داعیه تبعیت از حضرت مهدی(عج) را داریم و خود را مهدوی می‌دانیم اگر در عملکرد خود مرور کنیم، خود را چگونه می‌یابیم؟ چرا که گاهی چیزهایی شنیده می‌شود و از کسانی که داعیه تبعیت از امام زمان(عج)، ولی فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط را دارند، موضع‌گیری‌هایی را می‌بینیم که نشان می‌دهد، در عمل خیلی اینگونه نیستند.

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه شرایط جامعه، کشور، اوضاع بین‌المللی و منطقه به گونه‌ای است که بسیاری از حرف‌ها را نمی‌توان مطرح کرد، به اظهارات اخیر رئیس دولت دهم  اشاره کرد و ادامه داد: این منیت‌ها برای چیست؟ اینکه کنفرانسی تشکیل می‌دهیم و بعد در آن لفاظی می‌کنیم و حقوق متصوره دولت و ملت را به عنوان قانون اساسی مطرح می‌کنیم درحالی که ۲۴ ساعت قبل از آن حرکتی کرده‌ایم، برخلاف آنچه که شعارش را می‌دهیم.

منتظری افزود: چرا از مسیری که شرع مقدس، قانون و قانون اساسی و اکثریت ملت و پیشاپیش همه رهبری برایمان ترسیم کرده‌اند، خارج می‌شویم؟

وی در ادامه ضمن اشاره به این نکته که آنچه از سوی ائمه اطهار برای ما تکلیف شده، تنها در زمان ظهور و حضور امام نیست بلکه در زمان غیبت نیز تکالیف شیعه تغییر پیدا نمی‌کند، اظهار داشت: امروز یعنی در زمان غیبت تجلی ولایت در فقها و مجتهدانی است که ائمه معصومین(ع) به ما معرفی کرده‌اند. بر اساس مبانی‌ای که از ایشان به ما رسیده است در زمان غیبت، ائمه معصومین و اولیای الهی شیعیان خود را رها نکرده‌اند.

 


  1. ازترس ناشناس

    آقای منتظری ظاهرا شما هم میخواهی با این حرفها خودی نشان بدهی

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.