دوشنبه 30th آوریل 2012 , ساعت: 05:04کد مطلب : 7618 نسخه قابل چاپ
هر دم از این باغ بری می‌رسد:

کشف یک تخلف بزرگ دیگر در شبکه بانکی کشور

عباس مؤمن‌آبادی مدیر کل بازرسی استان هرمزگان از کشف یک تخلف گسترده دیگر در شبکه بانکی خبر داد و گفت: این تخلف در جریان اعطای تسهیلات توسط یک بانک دولتی به یک شرکت خصوصی رخ داده است.

مشاور رییس سازمان بازرسی کل کشور و مدیرکل بازرسی استان هرمزگان دراینباره گفت: طی این تخلف بیش از ده‌ها میلیون یورو و چندین میلیون دلار تسهیلات بدون اخذ وثایق کافی به یک شرکت خصوصی اعطا شد.

به گزارش ایسنا،‌ عباس مؤمن‌آبادی که در یک نشست خبری به مناسبت سالروز صدور فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری درباره مبارزه با فساد اقتصادی سخن می‌گفت، از کشف یک تخلف گسترده دیگر در شبکه بانکی خبر داد و افزود: این تخلف در جریان اعطای تسهیلات توسط یک بانک دولتی به یک شرکت خصوصی رخ داده است.

مشاور رییس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، مسئولان وقت این بانک دولتی در پرداخت تسهیلات ده‌ها میلیون یورویی و چند میلیون دلاری به یک شرکت خصوصی مرتکب تخلفات متعددی شده‌اند.

وی ادامه داد: بانک مورد نظر در قبال اعطای این تسهیلات، وثیقه چندانی دریافت نکرده است و میزان سرمایه این شرکت در داخل کشور نیز بسیار کمتر از میزان بدهی آن به سیستم بانکی است که آن هم در گرو بانک‌ها می‌باشد.

مؤمن‌آبادی خاطر نشان کرد: با ورود به موقع اداره کل بازرسی هرمزگان به این موضوع از پرداخت ۲۰۰ میلیون یورو دیگر به شرکت مذکور جلوگیری شد.

وی هشدار داد: چنانچه در مراحل رسیدگی به این پرونده بی دقتی یا تأخیری صورت گیرد قطعاً تضییع بیش از پیش حقوق بیت‌المال را شاهد خواهیم بود.

مدیرکل بازرسی استان هرمزگان گفت: این اتفاقات در حالی صورت می‌گیرد که هم اکنون در استان هرمزگان صدها پروژه نیمه تمام به علت عدم تأمین منابع مالی مورد نیاز از طرف سیستم بانکی، بلاتکلیف رها شده است و راه اندازی آن‌ها می‌تواند علاوه بر تقویت تولید ملی و نجات کشور از وابستگی، زمینه اشتغال هزاران جوان بیکار منطقه را فراهم آورد.

مشاور رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اموال عمومی متعلق به همه است و ملک شخصی کسی نیست که عده‌ای چوب حراج به آن بزنند و هر جا منافعشان به خطر می‌افتد با توسل به تخریب، تهمت و جوسازی سعی در مظلوم‌نمایی و تأثیرگذاری بر روند پیگیری پرونده‌ها دارند.

وی ادامه داد: پرداخت چنین تسهیلاتی آن هم با چنین وضعی در تضاد با عدالت است و سیستم بانکی هیچ توجیهی در قبال افکار عمومی ندارند.

سازمان بازرسی کل کشور در پایان آورده است که روزهای آینده ابعاد وسیع‌تری از این تخلف اطلاع‌رسانی خواهد شد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.