شنبه ۱۱ام بهمن ۱۳۹۳ , ساعت: ۱۲:۱۱کد مطلب : 73337 نسخه قابل چاپ
به دنبال اعلام خبر کاهش دکل های نفتی آمریکا

قیمت نفت ۸ درصد افزایش یافت

خبرگزاری رویترز اعلام کرد، قیمت نفت که به پایین ترین سطح خود در ۶ سال گذشته رسیده بود، در پایان معاملات دیروز (جمعه) افزایش چشمگیری پیدا کرد و ۸ درصد بالا رفت، زیرا کاهش بی سابقه شمار دکل های نفتی آمریکا در هفته میلادی جاری موجب هجوم خریداران برای خرید سهام نفت شد.

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از رویترز، قیمت نفت برنت دریای شمال دیروز پس از آنکه تا رکورد ۵۳٫۰۸ دلار در هر بشکه صعود کرد، به هنگام بسته شدن بازار با ۳٫۸۶ دلار افزایش نسبت به قیمت پایان روزی پنجشنبه گذشته، به سطح ۵۲٫۹۹ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز در پایان معاملات دیروز بازار تجاری نیویورک، با ۳٫۷۱ دلار افزایش به ۴۸٫۲۴ دلار در هر بشکه رسید.

فیل فلاین تحلیلگر شرکت پرایس فیوچرز در شیکاگو گفت: کاهش تعداد دکل های نفتی در آمریکا، بیش از چیزی است که مردم توقع داشتند و این باعث هجوم خریداران برای خرید سهام نفت شد.

براساس اعلام شرکت بین المللی بیکر هافس آمریکا، شمار دکل های نفتی آمریکا بیشترین کاهش خود از زمان آغاز ثبت آمار آن در سال ۱۹۸۷ را تجربه و در مقایسه با تابستان گذشته، ۲۴ درصد کاهش پیدا کرده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.