جمعه 3rd ژانویه 2020 , ساعت: 05:01کد مطلب : 115587 نسخه قابل چاپ
در حمله هوائی نیروهای آمریکائي

قاسم سلیمانی در عراق ترور شد

بنابر گزارش‌ها قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در جریان یک حمله هوایی در فرودگاه بغداد به کاروان خودرو حامل او و فرماندهان گروه حشد الشعبی کشته شده است.

به گزارش بی بی سی ایران هنوز واکنشی به این اخبار نشان نداده است اما علاوه بر تلویزیون عراق، رسانه‌های لبنان هم اخبار مشابهی منتشر کرده‌اند.

همزمان شبکه خبری سی‌بی‌اس که در آمریکا با بی‌بی‌سی همکاری می‌کند گزارش کرده که این حمله هوایی از سوی نیروهای آمریکایی صورت گرفته است.

بامداد جمعه ابتدا دولت عراق گزارش کرد که در جریان یک حمله راکتی به منطقه باربری فرودگاه بغداد دو خودرو آسیب دیده‌اند و چند نفر مجروح شده‌اند.

ساعتی بعد گروه شبه نظامی شیعه حشد الشعبی عراق که مورد حمایت ایران است از کشته شدن یک مقام ارشد خود به همراه دو میهمان مهم در جریان یک حمله هوایی در فرودگاه بغداد خبر داد و کمی پس از آن تلویزیون دولتی عراق در گزارشی مدعی شد که یکی از کشته‌شدگان این حمله هوایی سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سرشناس سپاه پاسداران ایران بوده و همچنین به همراه او ابو مهدی المهندس، معاون رهبر حشد الشعبی و محمدرضا الجابری، مدیر روابط عمومی این گروه شیعه هم کشته شده‌اند.

حسین سلامی، قاسم سلیمانی و محمد علی جعفری
قاسم سلیمانی شهرتی فراگیرتر از تمامی فرماندهان سپاه پاسداران ایران دارد

همزمان با افزایش گزارش ها در این رابطه، خبرگزاری هایی چون رویترز، آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه هم اخبار مشابهی را به نقل از مقام‌های عراقی و گروه حشدالشعبی منتشر کردند.

و دقایقی پس از آن نیویورک تایمز، واشنگتن پست و شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان هم با انتشار اخباری فوری از کشته شدن قاسم سلیمانی در جریان این حمله خبر دادند.

با وجود این ایران هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است و وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون هم در پاسخ به بی بی سی گفته هنوز “واکنشی به این اخبار ندارد”.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.