سه‌شنبه 2nd اکتبر 2012 , ساعت: 02:10کد مطلب : 25188 نسخه قابل چاپ
در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی، تعلل در روند درمان و برخورد زننده و توهین آمیز

فیض الله عرب سرخی اعتصاب غذا کرد

فیض الله عربسرخی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی، تعلل در روند درمان و برخورد زننده و توهین آمیز با خود و خانواده اش از روز شنبه اعتصاب غذا کرده است.

به گزارش  کلمه، عرب سرخی مدتهاست درزندان دچار ناراحتی شدید ستون فقرات شده وبه دلیل عدم رسیدگی پزشکی درد شدیدی دارد.

این زندانی سیاسی قریب به یک ماه است از درد شدید در ناحیه ستون فقرات رنج می برد و قادر به حرکت معمولی بدون استفاده از عصا یا کمک همبندان خود نیست و بنابر توصیه کمسیون پزشکی باید هر چه سریعتر مورد مداوا قرار گیرد.

هفته گذشته این زندانی سیاسی از بند ۳۵۰ زندان اوین به بهداری اعزام شد تا ترتیب انتقال وی به بیمارستان برای انجام آزمایشات پزشکی ضروری (عکسبرداری و ام آر آی) صورت گیرد اما دکتر رضازاده، رییس بهداری اوین که برابر سوگند پزشکی موظف به رسیدگی و تسریع امور پزشکی بیماران است، احتمالا هماهنگ با نهاد امنیتی و اطلاعاتی مانع از انجام اقدامات پزشکی و اعزام وی به بیمارستان شد.

چند روز پیش به دنبال پیگیری های مکرر خانواده این زندانی سیاسی به بیمارستان منتقل شده است اما مامور زندان از ادامه کار پزشک و درمان وی جلوگیری کرده و با برخورد نامناسب و زننده با اطرافیان، این زندانی سیاسی را از بیمارستان به زندان بازگردانده اند.

فیض الله عرب سرخی رزمنده دوران جنگ و معاون وزیر بازرگانی دولت خاتمی به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به گذراندن ۵ سال حبس محکوم شده است.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.