سه‌شنبه 3rd جولای 2012 , ساعت: 10:07کد مطلب : 14922 نسخه قابل چاپ
اعمال آیین‌نامه‌های نژادپرستانه در استان فارس ادامه دارد:

فروشندگان کالا و خدمات از افغانستانی‌ها مشخصات هویتی طلب کنند

گزارش برخی از رسانه ها در ایران حاکی است که استانداری فارس فروش کالا و مواد غذایی و ارائه خدمات عمومی و بهداشتی را به «اتباع خارجی غیر‌مجاز » ممنوع کرده است.

به گزارش رادیو فردا، روزنامه «عصرمردم» چاپ شیراز در روز هفتم تیرماه سال جاری به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس نوشت، یک مقام استانداری این استان هشدار داده که با کسانی که به فروش کالا و ارائه خدمات به «اتباع خارجی غیر مجاز» اقدام کنند، به شدت برخورد خواهد شد.

عکس:فارس

طبق این گزارش، غلامرضا غلامی، مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: «با هماهنگی صورت گرفته با مجمع امور صنفی، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و نیروی انتظامی و مراجع قضایی استان با فروشندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات به اتباع خارجی غیرمجاز به شدت برخورد خواهد شد

غلامرضا غلامی دلیل این اقدام را نگرانی کارشناسان بهداشت درباره شیوع بیماری‌های واگیردار توسط اتباع غیر مجاز دانسته که به هنگام ورود غیرقانونی به ایران مراحل «قرنطینه» را طی نکرده‌اند.

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس در ادامه گفته است: آمادگی کامل داریم تا با همکاری سایر دستگاه های مرتبط نسبت به برخورد قانونی و پلمب برخی مراکز از جمله نانوایی‌ها و اغذیه فروشی‌ها و مراکزی که با بهداشت مردم سر و کار دارند اقدام کنیم.

این مقام استانداری فارس از شهروندان این استان خواسته است، برای اطمینان یافتن از ناقل نبودن اتباع خارجی که در اماکن عمومی از جمله اتوبوس و وسایل نقلیه و صف نانوایی‌ها ، از آنها مشخصات هویتی را مطالبه کنند.

در همین زمینه، فرماندار «خرم بید» در استان فارس در اوایل خردادماه سال جاری از طرح ممنوعه شدن اسکان اتباع غیر مجاز بیگانه در این شهر خبر داده بود.

به گزارش استانداری استان فارس، فرماندار خرم بید گفته است: «سال گذشته قریب به ۹۰۰ نفر اتباع غیر مجاز در قالب بیش از ۵۴ گروه از شهرستان طرد شدند که کارنامه موفقی برای نیروهای عمل کننده به ویژه نیروی انتظامی شهرستان رقم زد

غلامرضا غلامی در همین زمینه روز یکشنبه به خبرگزاری فارس گفته است: کارفرمایان نباید فرصت‌های شغلی را در اختیار اتباع بیگانه غیرمجاز قرار دهند.

مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استان فارس اضافه کرده است: کارفرمایانی که فرصت‌های شغلی را به اتباع بیگانه غیرمجاز بدهند به ازای هر نفر روزانه ۶۵ هزار تومان جریمه می‌شوند.

طی ماه های اخیر ، در پی تصمیم برخی از مقامات دولتی جمهوری اسلامی مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع افغان به ناحیه‌ای از یک شهر همچون اصفهان و به کل یک شهر همچون نوشهر در شمال ایران مسئله نوع برخورد با اتباع غیرایرانی، به‌ویژه اتباع افغان، در کشور بار دیگر نظرها را به خود جلب کرده است.

به گفته مقام های دولت جمهوری اسلامی افغان‌ها بیشترین تعداد اتباع خارجی در ایران را تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، تقی قائمی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، سال ۱۳۸۹ گفته بود: حدود یک میلیون پناهنده قانونی اتباع کشور افغانستان و حدود دو میلیون نفر پناهنده غیر مجاز این کشور در ایران زندگی و کار می کنند.


حوزه :
  1. ميترا قمي

    باسلام شکی ندارم که رژیم نژادپرست است اما شما درسایت خودتان باانتشار بیانیه ۶٠ نفره جبهه ملی دست کمی ندارید

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.