شنبه ۱۲ام فروردین ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۱:۰۱کد مطلب : 3691 نسخه قابل چاپ

فرهادی یکی از نامزدهای مجله تایم برای ورود به لیست صد نفره

اصغر فرهادی کارگردان ایرانی برنده جایزه اسکار به عنوان یکی از کاندیداهای مجله تایم برای قرار گرفتن در لیست صد نفره آن مجله انتخاب شد و کاربران می توانند تا، هجده فروردین ماه در این نظر سنجی شرکت کنند تا نام اصغر فرهادی در لیست صد انسان تأثیر گذار مجله تایم قرار بگیرد.

برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران، جدایی نادر از سیمین جایزه بهترین فیلم خارجی اسکار را از آن خود کرد و اینک مجله تایم این کارگردان را برای ارائه تصویری متفاوت از ایران در لیست برگزیدگان خود قرار داده است.

تایم با تجلیل از فرهادی و اثر منتخب او نوشته استفیلم اصغر فرهادی برنده بهترین فیلم خارجی زبان اسکار امسال، یک تصویر مثبت کم‌یاب از ایران به غرب ارایه داد، زمانی که بازها در اسراییل و نیومحافظه‌کاران در واشنتگن و منجی‌گرایان سخت‌جان در ایران سر و صدای جنگ را به راه انداخته‌اند، فیلم فرهادی یک تلنگر است و یک کار انسانی٬ یک ترنم آب خوش‌آیند بر آتش جنگ ژیوپلتیک جهانی

فرهادی در زمان دریافت جایزه اسکار با تاکید بر روحیه ایرانیان که مخالف خشونت هستند، گفته بود که سرزمین من فرهنگ کهن و غنی دارد که زیر غبار سنگین سیاست مخفی شده است. جایزه ام را به مردمم تقدیم می کنم. مردمی که مخالف خشونت هستند و با تمدن ها و فرهنگ های دیگر سر سازگاری دارند.

فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» که توانست در نخستین حضور خود در عرصه بین المللی در زمستان سال گذشته، جایزه خرس طلایی بهترین فیلم و خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد و زن شصت و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را دریافت کند، جوایز بهترین فیلم سی و هفتمین دوره مراسم اهدای جوایز فرانسوی «سزار» (Cesar awards)و مراسم اهدای جوایز «اسپیریت» (Spirit Awards) را از آن خود کرد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.