چهارشنبه 27th آگوست 2014 , ساعت: 03:08کد مطلب : 66562 نسخه قابل چاپ
رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با اعضای دولت:

فتنه خط قرمز است!

آقای علی خامنه‌ای در دیدار با حسن روحانی و اعضای دولت ۱۴ توصیه کرده که مهمترین آن‌ها رعایت «خط قرمز فتنه ۸۸» توسط وزرا٬ تحمل در برابر انتقاد‌ها٬ ارائه گزارش‌ بدون اغراق و موضع‌گیری شفاف و صریح درباره مسائل منطقه‌ای است.

به گزارش دیگربان آقای  خامنه ای  در دیدار روز چهارشنبه (پنج شهریور) خود با هیات دولت گفته «مسئله فتنه و فتنه‌گران از مسائل مهم و از خطوط قرمز است.»

وی خطاب به وزرای دولت گفته «آقایان وزرا باید همان‌گونه که در جلسه‌ رأی اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند.»

این اظهارات آقای خامنه‌ای در شرایطی بیان می‌شود که هفته گذشته رضا فرجی‌دانا٬ وزیر علوم از سوی نمایندگانی که معترض به‌کار‌گیری برخی از فعالان حوادث سال ۸۸ در وزات علوم بودند٬ استیضاح و برکنار شد.

آقای علی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به به حسن روحانی گفته «حق» دارد از برخی انتقاد‌ها ناراحت باشد٬ اما «پاسخ به انتقاد‌ها هم باید منطقی و با خونسردی داده شود.»

رهبر جمهوری اسلامی همچنین به دولت یازدهم توصیه کرده در ارائه گزارش به مردم «اغراق» نکند و دولت‌های گذشته را «منصفانه» نقد کند.

وی در عین حال از دولت حسن روحانی خواسته «موضع‌گیری صریح و قاطع در قبال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی» داشته باشد.

به گفته وی موضع‌گیری صریح درباره «فلسطین»، «اسرائیل»، «غزه»، «سوریه»، «عراق»، «تکفیری‌ها» و «دخالت‌های آمریکا»، به نفع نظام جمهوری اسلامی است و منافاتی هم با مذاکره ندارد.

همچنین آفقای خامنه ای ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه، کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز و اجرای طرح نظام سلامت را از اقدامات با ارزش و خوب دولت یازدهم در یکسال گذشته عنوان کرد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.