پنج‌شنبه 1st آگوست 2013 , ساعت: 06:08کد مطلب : 48650 نسخه قابل چاپ
بی کفایتی مسئولان باز هم حادثه آفرید

غرق شدن ۱۲ هم وطن بر اثر سقوط یک مینی بوس در کارون

بر اثر سقوط یک مینی بوس در دریاچه سد کارون۳ در خوزستان ۱۲ نفر از مسافران غرق شدند.

به گزارش  مهر، حوالی عصر روز چهارشنبه یک دستگاه مینی بوس که مثل همیشه در حال رساندن مسافران خود به روستای سادات حسینی شهرستان دهدز که به علت آبگیری سد کارون، مسیر دسترسی خاکی یا از طریق پل ندارد، بود سوار دوبه( وسیله ای که امکان جابه جایی وسایل سنگین روی آب را دارد) شد تا خود را به آن سوی دریاچه برسد.

اما این بار شانس با مینی بوس و مسافرانش یار نبود و مینی بوس از روی دوبه به وسط دریاچه پشت سد کارون۳ واژگون شد و اغلب مسافران آن غرق شدند.

مدیرکل هلال احمر استان خوزستان با تائید این خبر به  مهر گفت: این مینی با ۱۵ مسافر عصر امروز قرار بود از طریق دوبه به آن سوی دریاچه سادات حسینی در شهر دهدز از توابع شهرستان ایذه در استان خوزستان منتقل شود که متاسفانه واژگون شد.

علی عسکر ظاهری عنوان کرد: ۱۵ مسافر و یک راننده به درون آب عمیق دریاچه پشت سد کارون سه افتادند که تلاش ها تنها منجر به نجات چهار نفر شد ولی متاسفانه به علت عمق بالای این دریاچه، ۱۲ نفر از هموطنان غرق شدند و زنده نمادند.

وی افزود: همه اجساد از درون آب خارج شده اند ولی باید عنوان کرد که دریاچه سد کارون سه بسیار عمیق است و باید فکری اساسی برای آن کرد.

به دنبال آبگیری سد کارون۳، مجموعه روستاهای سادات حسینی در شهر دهدز هشت سال است که در محاصره آب دریاچه پشت سد کارون ۳ هستند. این روستاه ها با جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر، ۱۵ روستا و دو هزار و ۴۰۰ خانوار با گذشت هشت سال از آبگیری سد کارون۳ هنوز در محاصره آب قرار دارند.

اهالی این روستا ها سال هاست که از دوبه و قایق برای عبور از دریاچه سد کارون استفاده می کنند اما گاها همین دوبه یا قایق هم نیست یا ساعت فعالیت آن که از ساعت هشت صبح تا هشت عصر است به همین دلیل در مدت نصف روز امکان خروج از منطقه وجود ندارد.

متاسفانه تاکنون سه نفر از اهالی سادات حسینی براثر بیماری قلبی و دیر رسیدن به بیمارستان ایذه که ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد جان خود را ازدست داده اند. آنها می گویند از سد کارون۳ فقط از دست دادن زمینهای کشاورزی و محاصره شدن در سختی ها به ما رسیده است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.