پنج‌شنبه 28th مارس 2013 , ساعت: 02:03کد مطلب : 40284 نسخه قابل چاپ
مرخصی چند روزه تمدید نشد

عماد بهاور به زندان برگشت

عماد بهاور،مسوول شاخه جوانان نهضت آزادی ایران ، پس از یک هفته مرخصی به زندان برگشت.

به گزارش کلمه، این عضو نهضت آزادی که هفته قبل پس از سه سال حبس بی وقفه به مرخصی آمده بود، با توجه به مخالفت دادستان تهران با تمدید مرخصی اش، به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشت.

عماد بهاور که عضو هسته مرکزی «پویش حمایت از خاتمی و موسوی» (موج سوم) و مسئول شاخه جوانان و عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران است، دو هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ بازداشت و پس از چهار روز آزاد شد.

او پس از انتخابات بار دیگر بازداشت شد و تحت فشارهای روانی برای اعتراف گیری قرار گرفت، اما این فشارها بی نتیجه ماند و در روز هفتم مرداد پس از ۴۶ روز حبس در سلول انفرادی، آزاد شد.

عماد بهاور در روز ۱۶ اسفند ۸۸ و در حالی که برای اخذ آخرین دفاع به دادگاه انقلاب احضار شده بود، بای چندمین بار بازداشت شد و از آن زمان تا آخرین روز سال ۱۳۹۱ بی وقفه و بدون حتی یک روز مرخصی در زندان بود.

وی به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام از طریق عضویت در نهضت آزادی به ۱۰ سال حبس قطعی محکوم شده است؛ حکمی که به نسبت دیگر فعالان جوان و اصلاح طلب، بی سابقه است.

در سه سال اخیر فعالان سیاسی و مدنی بارها و باره در نامه های آشکار و سربسته به مسئولان، تلاش کرده بودند آنها را به رعایت قانون و موافقت با مرخصی بهاور راضی کنند. اما این اتفاق نیفتاد تا آنکه در نهایت پس از چند بار خلف وعده، او در آخرین ساعات سال ۹۱ به مرخصی آمد.

با این حال جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، حاضر نشد مرخصی این زندانی سیاسی را بیش از چند روز تمدید کند و بدین ترتیب عماد بهاور ناچار شد به زندان بازگردد.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.