شنبه 27th جولای 2013 , ساعت: 05:07کد مطلب : 48383 نسخه قابل چاپ

علی جنتی شانس بالایی برای تصدی وزارت ارشاد دارد

در حالی که زمان زیادی به معرفی کابینه حسن روحانی باقی نمانده و بر اساس برخی نقل قول ها قرار است در مراسم تحلیف اعضای پیشنهادی دولت جدید هم معرفی شوند خبرهایی تازه‌ در این مورد منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، خبرنگار مثلث‌آنلاین مطلع شده است که از میان گزینه‌های موجود، علی جنتی برای تصدی وزارت ارشاد نهایی شده است.

علی جنتی فرزند آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، از دانش‌آموختگان مدرسه حقانی قم است. او پیش از انقلاب در مبارزه مسلحانه علیه حکومت وقت ایران فعال بود و ناچار به خروج از ایران شد و تا هنگام پیروزی انقلاب در کویت زندگی می‌کرد. در سال ۱۳۵۹ رئیس صدا و سیمای استان خوزستان و در سال ۱۳۶۳ استاندار خوزستان شد. وی در سال ۶۷ ریاست دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس را بر عهده گرفت و در دوران ریاست جمهوری هاشمی به استانداری خراسان و سپس سفارت ایران در کویت برگزیده شد و تا پایان دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی در این مقام باقی ماند. با پیروزی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ وی از کویت فراخوانده و به عنوان معاون سیاسی وزیر کشور مصطفی پورمحمدی منصوب شد اما در آستانه انتخابات شوراها و مجلس خبرگان در سال ۱۳۸۵، از این سمت کنار گذاشته و بار دیگر به عنوان سفیر به کویت فرستاده شد که در سال ۱۳۸۹ نیز از این مقام برکنار شد.

پیش از علی جنتی، گفته می‌شد احمد مسجد جامعی شانس بالایی برای تصدی پست وزارت ارشاد دارد اما گفته می‌شود توصیه‌هایی به او شده است تا در شورای شهر تهران بماند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.