سه‌شنبه 14th آگوست 2012 , ساعت: 05:08کد مطلب : 19985 نسخه قابل چاپ

علی جمالی با پایان دوره محکومیتش آزاد شد

علی جمالی عضو شورای مرکزی و دبیر کمیته سیاسی سازمان ادوار تحکیم وحدت پس از سپری کردن مدت محکومیت خویش آزاد شد.

به گزارش ادوارنیوز، وی از فعالین دانشجویی شناخته شده یک دهه گذشته و عضو ارشد سازمان دانش آموختگان ایران است که به همراه سازمان متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری سال۸۸ با راه اندازی ستاد شهروندآزاد از کاندیداتوری مهدی کروبی حمایت کرده بودند. جمالی در روز ۳۱ مرداد سال ۸۹ در حالی که بنا بود اعضای سازمان ادوار برای دیدار و دلجویی از خانواده دکترزیدآبادی در ماه رمضان ؛ در منزل ایشان حضور به هم رسانند، در خیابان توسط نیروهای امنیتی ربوده شد.

علی جمالی بیش از یک ماه را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ ‌گذراند و در تاریخ بیست و یکم مهر ماه از زندان اوین جهت حضور در اولین جلسه دادگاه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست ” مقیسه” انتقال داده شد . دبیر سیاسی سازمان ادوار در این دادگاه به اتهام توهین به رهبری، توهین به رییس جمهور، تبلیغ علیه نظام و همچنین تجمع و تبانی برای بر هم زدن امنیت داخلی، در پانزده دقیقه محاکمه ، و به ۴ سال حبس تعزیزی وپرداخت یکصد هزارتومان جریمه نقدی محکوم شد..

سمیرا صدری همسر علی جمالی و عضو شورای سیاست گذاری سازمان دانش آموختگان که خود معلم بود و در همان زمان بارها مورد تهدید تلفنی و بازجویی قرار گرفت نیز سرانجام در آبان ماه سال ۸۸ از آموزش و پروش به دلیل فعالیت های خود در یک حزب قانونی اخراج شد. وی در اعتراض به حکم صادره برای همسرش این حکم را سیاسی دانست و گفت که حکم ناعادلانه همسرم تنها به دلیل فعالیت در یک حزب قانونی کشور به زندان بلندمدت محکوم شده است.

علی جمالی مدت ۲۴ ماه در بند ۳۵۰ اوین که شرایط امنیتی ویژه ای دارد را در کنار دیگر زندانیان سیاسی گذراند و بیش از یک سال از ملاقات حضوری و تماس تلفنی محروم بود در حالی که در زمان بازداشت فرزندی ۵ ماهه داشت و در تمام این مدت به جز ایام دو مرخصی کوتاه خود از در آغوش کشیدن “نیکان” محروم ماند. وی امروز پس پایان دوران حبس خود، آزاد شد و یکی دیگر از زندانیان جنبش سبز به خانه بازگشت.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.