دوشنبه 9th جولای 2012 , ساعت: 10:07کد مطلب : 15859 نسخه قابل چاپ
تداوم فشار علیه دراویش گنابادی

علیرضا روشن در دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس محکوم شد

علیرضا روشن یکی از دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی و پرسنل سایت مجذوبان نور به یک سال حبس تعریزی و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

به گزارش سایت مجذوبان نور؛ علیرضا روشن در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد. این محکومیت به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی (ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی) برای این درویش گنابادی صادر شده است.

علیرضا روشن به همراه بیش از ۱۵ تن دیگر از دراویش گنابادی و وکلا و پرسنل سایت مجذوبان نور در شهریور سال گذشته در شهر تهران بازداشت و نزدیک به ۲ ماه را در سلول انفرادی بند امنیتی زندان اوین نگهداری و مورد بازجویی قرار گرفت.

از ابتدای سال ۹۱ دراویش گنابادی که در شهریور سال گذشته در تهران بازداشت شده بودند به صورت انفرادی به شعبات مختلف دادگاه انقلاب شهر تهران احضار و مورد محاکمه قرار گرفتند که در این بین همچنان از تاریخ دادگاه ۷ درویش گنابادی (آقایان حمید مرادی، فرشید یدالهی، امیر اسلامی، افشین کرمپور، رضا انتصاری، مصطفی دانشجو و امید بهروزی) که از شهریور گذشته در بندهای امنیتی ۲۰۹ و ۳۵۰ زندان اوین محبوس هستند اطلاعی در دست نیست و حکم سایر دراویشی که به قید قرار کفالت آزاد شده‌اند نیز صادر نشده است.

خاطرنشان می شود از زمان جنبش سبز ایران فشار علیه دراویش گنابادی شدیدتر از قبل شده و بسیاری از آنها مورد اذیت و آازر نیروهای امنیتی قرار گرفته اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.