جمعه 10th اکتبر 2014 , ساعت: 11:10کد مطلب : 68152 نسخه قابل چاپ
فرمانده نیروی انتظامی استان سيستان و بلوچستان:

«عاملان» قتل ماموران نیروی انتظامی در سراوان دستگیر شدند

فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان روز پنج‌شنبه، ۱۷ مهرماه، از دستگیری شماری از افراد خبر داد که به گفته او «عامل» قتل چهار مامور انتظامی در شهرستان سراوان در این استان بوده‌اند.

یک درجه‌دار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه، ۱۷ مهرماه، در یکی از پاسگاه‌های شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان کشته شد.

به گزارش رادیو فردا در حالی که خبرگزاری‌های ایرنا و فارس دلیل مرگ این درجه‌دار را درگیری با «اشرار» ذکر کرده‌اند، هدایت‌الله میرمرادزهی، نماینده سراوان در مجلس ایران، دلیل این امر را انفجار یک بمب کار گذاشته شده در خودرو اعلام کرد.

پیشتر نیز حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، عصر چهارشنبه، ۱۶ مهر، اعلام کرده بود که سه مامور این نیرو در حین گشت‌زنی در منطقه سراوان توسط افرادی که آنها را «اشرار» خواند کشته شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ایران، آقای رحیمی روز پنج‌شنبه در تشریح جزئیات حادثه روز قبل که بر اساس گزارش‌ها به مرگ سه مامور پلیس انجامید گفت که این ماموران به دنبال تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی سراوان مبنی بر «ایجاد مزاحمت عده‌ای افغانی» برای چند خانواده در یکی از روستاهای این شهرستان به محل مورد نظر اعزام شده‌اند.

به گفته این مقام پلیس، «ماموران گروه گشتی در مسیر انجام ماموریت به کمین اشرار و گروه‌های معاند برخورد و مورد حمله قرار گرفتند که در این حادثه سه نفر از همکاران نیروی انتظامی به نام‌های ستوان سوم آیت خانعلی‌پور، گروهبان یکم مرتضی مالکی و سرباز وظیفه محمدرضا نظریان به شهادت رسیدند».

آقای رحیمی تصریح کرد: «ماموران در ادامه علمیات به دنبال حضور و همکاری گسترده مردم با نیروی انتظامی شماری از عوامل وابسته به اشرار را شناسایی و در یک عملیات هدفمند و ضربتی آنان را دستگیر کردند.»

به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، پس از دستگیری این افراد گروهی از به گفته او «اشرار» در تلافی این اقدام با «موشک و راکت» پایگاه «آسپیچ» سراوان را مورد هدف قرار داده و یک نفر از ماموران انتظامی را کشته و یک نفر دیگر را نیز مجروح کرده‌اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.